Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Paylaş

Birinci Dünya Savaşı’nı ele alan ve çok sevilen FPS oyunu Battlefield 1 sistem gereksinimleri içeriğimizde oyunun kaç GB olduğunu ve hangi donanımları istediğini öğreneceksiniz. DICE tarafından geliştirilen ve yayıncılığını Electronic Arts’ın üstlendiği çok sevilen büyük savaş oyununun gereksinimlerine gelin birlikte göz atalım. İlk kez 2016’da çıksa da 2023’te de oldukça popüler olan ve bir süre daha yerini koruyacak bir oyun olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri Neler?

Battlefield 1 2016’da çıkan bir oyun olması nedeniyle bugün ortalama bilgisayar sistemlerinde rahatlıkla oynanabilmektedir. Minimum tarafta işlemci olarak FX-6350 ya da i5-6600K sınıfı yeterli olacak. Aynı zamanda yine düşük ayarlarda oynayabilmek için Radeon HD 7850 ya da GTX 660 ekran kartlarından birine sahip olmanız yetecektir. BF1 PC sistem gereksinimlerinin tamamını hemen aşağıdan bulabilirsiniz

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit olması gerekiyor)
 • İşlemci: AMD FX-6350 ya da Intel i5-6600K
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7850 ya da Nvidia GeForce GTX 660
 • Depolama: 50 GB boş alan
 • DirectX: 11

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit olması gerekiyor)
 • İşlemci: AMD FX-8350 Wraith ya da Intel Core i7-4790
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 ya da Nvidia GeForce GTX 1060
 • Depolama: 50 GB boş alan
 • DirectX: 11

Önerilen tarafta ise gördüğünüz şekilde oyunu yüksek ayarlarda oynayabilmek için en az 4 GB VRAM’e sahip bir ekran kartına ve FX-8350 ya da i7-4790 sınıfı bir işlemciye sahip olmanız gerekecek. Bellek tarafında ise 16 GB RAM yeterli olacaktır. İşlemci sınıfına baktığımızda DDR3 RAM’lere sahip olmak sorun olmayacaktır. Ancak daha iyi bir performans için tabii ki DDR4 RAM ve depolama olarak da SSD kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri nelerdir? Oyun kaç GB ekran kartı istiyor? Anlatıyoruz.
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 1 kaç GB ekran kartı istiyor? Boyutu ne kadar?

Battlefield 1’i düşük ayarlarda oynayabilmek için 2GB ekran kartı yeterli olacaktır. Ancak önerilen sistem gereksinimlerine göre yüksek ayarlarda oynayabilmek için 4 GB ekran kartınız olması gerekiyor.

Bununla birlikte BF1 kaç GB? Sorusunun yanıtı da 50 GB şeklinde olacaktır. Daha iyi bir deneyim için SSD kullanılması gerektiğini de söyleyelim.

Electronic Arts’ın sevilen FPS oyununu aynı zamanda EA Play üzerinden de Xbox Game Pass aboneliği ile oynayabiliyorsunuz. Battlefield 1 sistem gereksinimleri içeriğimiz bu şekildeydi. Eğer yazımızı faydalı bulduysanız bizi takip etmeye devam edin. Herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: