Gotham’ın Suç Dolu Sokaklarına Doğru Yolculuk: Batman Oynama Sırası

Bu yazımızda ise sizlerle birlikte Batman oynama sırasına bakacağız. Liste tamamen serinin kronolojik sıralamasına odaklanacaktır.

Paylaş

Batman: Arkham serisi, video oyun tarihine damga vurmuş serilerden bir tanesi konumunda. Özellikle beraberinde getirdiği yenilikçi dövüş sistemi sayesinde günümüzde çoğu oyuna ilham olmayı başarabilmiştir. Bu yazımızda ise sizlerle birlikte Batman oynama sırasına bakacağız. Liste tamamen kronolojik sıralamaya odaklanacaktır.

Batman Oynama Sırası nasıl olmalı?

Batman: Arkham serisini çoğu oyuncu deneyimlemiştir fakat önemli olan senaryoyu çok daha net bir şekilde anlayabilmek. Bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına kolları sıvıyor ve 6 farklı Batman oyununu kronolojik olarak sıraya sokuyoruz. Seriye henüz başlamadıysanız veya tekrar geri dönmek istiyorsanız, bu sıralama sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Hazırsanız, başlıyoruz!


Batman: Arkham Origins

Serinin üçüncü oyunu olmasına rağmen kronolojik Batman oynama sırası yazımızda en başta bulunan Batman: Arkham Origins, bizlere daha deneyimsiz bir Batman hikayesini anlatmak için kolları sıvıyor. Başına ödül konmuş olan karakterimizin karşısına Joker, Penguin, Bane, Deadshot ve Black Mask gibi kötü karakterler çıkıyor. Ayrıca serinin diğer oyunlarına da zemin hazırlayan hikaye unsurları sayesinde çok daha farklı bir konumda yer alıyor.

  • Çıkış tarihi: 25 Ekim 2013

Batman: Arkham Origins Blackgate

Batman: Arkham Origins içerisinde geçen olaylardan sadece 3 ay sonrasını konu alan Batman: Arkham Origins Blackgate, alıştığımız türün dışına çıkarak 2.5D bir aksiyon deneyimi sunuyor. Patlama sonucu mahkumların serbest kaldığı hapishanedeki firarileri yakalamak isteyen Batman’in karşısına Joker, Black Mask ve Penguin üçlüsünün çıkmasıyla farklı maceralara atılmasına şahit oluyoruz.

  • Çıkış tarihi: 1 Nisan 2014

Batman: Arkham Asylum

Esasen serinin ilk oyunu olarak karşımıza çıkan ancak Batman oynama sırası listemizde kronolojik olarak üçüncü sırada yer alan Batman: Arkham Asylum, kendisine baş kötü olarak Joker’i seçiyor. Süper güç serumunu elde etmek için akıl hastanesine sızan Joker ve Harley Quinn’e karşı çıkmak isteyen süper kahramanımız, burada ezeli düşmanlarından bazılarıyla da yüz göz olmak zorunda kalıyor.

  • Çıkış tarihi: 25 Ağustos 2009

Batman: Arkham City

Arkham Asylum olaylarından yaklaşık 1 sene sonra geçen Batman: Arkham City, karşımıza yine Joker’i çıkartıyor ve bir önceki oyunda aldığı titan serumunun yan etkileri yüzünden karakterimizin başına çeşitli dertler açmasını bizlere sunuyor. Öte yandan Arkham City’nin tekinsiz sokaklarında dolaşan Batman’i aynı zamanda Dr. Hugo Strange’in tuhaf ve çelişkili entrikaları bekliyor olacak.

  • Çıkış tarihi: 18 Ekim 2011

Batman: Arkham Knight

Çıtayı bir seviye üste çıkartan Batman: Arkham Knight, bizlere kocaman bir şehri, bir ton kötü karakteri ve Batmobil’i sunuyor! Cadılar Bayramı gecesinde kötü karakter Scarecrow’un tüm şehre yaydığı toksik gazın getirdiği felaketten sonra karakterimizin başına türlü işlerin gelmesini seyrediyoruz. Bir diğer yandan ise birçok kötü karakter birleşerek aynı anda Batman’e saldırmak için kolları sıvıyor. Döneminde optimizasyon konusunda büyük eleştiriler alan yapım, günümüzde eski hâline nazaran çok daha iyi ve Batman oynama sırası yazımızı noktalayacak isim.

  • Çıkış tarihi: 23 Haziran 2015

Suicide Squad: Kill the Justice League

Arkham serisiyle sözde hiçbir bağlantısı bulunmayan Suicide Squad: Kill the Justice League, geliştirici Rocksteady tarafından resmi olarak “Arkhamverse” evreni içerisinde yer alıyor. Arkham Knight olaylarından yaklaşık 5 yıl sonra geçen bu yapım, bizleri alıştığımız “süper kahraman” kontrolünden uzaklaştırarak bu sefer Harley Quinn, Captain Boomerang, King Shark ve Deadshot karakterleriyle bağdaştırmak istiyor. Bu dörtlü “süper kötümüz” ise bir diğer kötü adam Brainiac’a karşı savaşıyor.

  • Çıkış tarihi: 2 Şub 2024

Evet sevgili okurlar, böylelikle Batman oynama sırası yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Şayet aklınızda başka bir oyun serisi bulunuyorsa bunu yorumlarda belirtmekten çekinmeyin lütfen!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: