Banishers: Ghosts of New Eden Çıkış Tarihi Duyuruldu: Kasımda Geliyor!

Paylaş

DON’T NOD ve Focus Entertainment imzalarını taşıyan Banishers: Ghosts of New Eden çıkış tarihi duyuruldu. Aksiyon rol yapma türünde çıkacak ve oldukça iyi görünen oyun bu yılın sonlarında oyuncuların huzuruna çıkmayı planlıyor.

Banishers: Ghosts of New Eden çıkış tarihi ne zaman?

Focus Entertainment’ın duyurduğu üzere oyun 7 Kasım 2023 tarihinde yayınlandığı tüm platformlarda oyuncularla buluşacak.

Hikaye odaklı bir aksiyon RPG oyunu olan yapım oldukça iyi görünüyor. Tarih olarak bizi 1965’lere götürecek oyunda iki hafızalara kazınacak karakter ile hayaletleri avlayacağız. Bu iki karakter aynı zamanda sevgili ve bunlardan birisi olan Antea spiritüel güçlere sahipken Red mac Raith de kaba kuvveti tercih eden taraf olarak karşımıza çıkacak.Seçimlerin oldukça önemli olacağı ve geliştiricinin tabiriyle yürek parçalayıcı bir yolculuğu işleyecek hikayesi için yayınlanan fragmanı da hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

Banisher adı verilen hayalet avcıları olarak oynayacağımız oyunda “yaşayanlara yaşam, ölülere ölüm” sloganı ile ölüler ve yaşayanlar arasındaki ince çizgiyi belirleyen taraf olacağız. Ana karakterlerden birisi olan Antea ölümcül şekilde yaralanıp nefret ettiği ruhlardan birisine dönüşünce, biz de onu bu durumun içinden kurtarmak için çaresizce bir çıkış yolu arıyor olacağız.

Seçimlerimiz oyunun dünyasını da doğrudan etkileyecek. Yani istersek hikaye sırasında yaptığımız seçimlerle New Eden’ın yeni sakinlerinin yaşayanlardan ya da sadece ölülerden olmasını sağlayabileceğiz. Burada da yine oyunun duygusal hikaye anlatımı devreye girecek ve her kararı verirken birden çok kez düşüneceğiz gibi görünüyor.

Banishers: Ghosts of New Eden çıkış tarihi
Banishers: Ghosts of New Eden çıkış tarihi

Oyun PC’nin yanı sıra PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarında da oynanabilecek. Ön siparişe açık olan ve 899 TL’lik fiyatıyla platformlarda yer alıyor. Daha önce Life is Strange, Vampyr, Twin Mirror gibi hikaye odaklı oyunlarla tecrübeli olduğunu bildiğimiz DON’T NOD tarafından geliştirilen oyun şimdiden merak uyandırmaya başladı bile.

Banishers: Ghosts of New Eden çıkış tarihi kesinleşti ve oyun 7 Kasım’da PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Daha fazla detaydan anında haberiniz olsun istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: