Larian, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Sürümünün Çıkış Tarihini Duyurmaya Hazırlanıyor

Paylaş

Baldur’s Gate 3’ün arkasındaki başarılı geliştirici ekip Larian Studios, oyunun Xbox Series X|S versiyonunun ve fiziksel sürümünün çıkış tarihi hakkında yeni bir ipucu verdi. The Game Awards’ta sekiz farklı kategoride aday gösterilen Baldur’s Gate 3’ün başarısını kutlayan Larian, bu haftayı işaret ediyor.

Larian Studios, Baldur’s Gate 3’ün Xbox sürümünün çıkış tarihini çok yakında duyurabilir.

Geçtiğimiz günlerde birçok kaynak, Baldur’s Gate 3’ün Xbox sürümünün 6 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini iddia etmişti. Bu iddiayı oldukça kısa bir süre içerisinde yalanlayan yapımcı ekip, oyunun Xbox sürümünün çıkış tarihinin henüz belli olmadığını yinelemişti. Şimdilerdeyse Larian Studios tarafında birçok şey rayına oturmuş olacak ki oyunun Xbox Series X|S ve fiziksel versiyonlarının ipuçları verilmeye başlandı.

Baldur's Gate 3 - Xbox sürümü yakında duyurulabilir
Baldur’s Gate 3 – Xbox sürümü yakında duyurulabilir

İlk olarak 3 Ağustos 2023’te tamamen piyasaya sürülen Baldur’s Gate 3, kısa bir sürenin ardından PlayStation 5 için de çıkmış fakat Xbox Series X|S konsollarında satışa sunulmamıştı. Aslında çok daha erken bir süre için planlanan Xbox sürümünü engelleyen şey ise yapımcı ekibin bölünmüş ekran co-op seçeneğini hem X hem S konsollarında aynı standart seviyesinde çalıştırmaya oldukça zorlanması olarak belirtilmişti. Konu hakkında Microsoft’un ilgili departmanı ile görüşmeler gerçekleştiren Larian Studios yöneticisi Swen Vincke, oyunun 2023’ün sonlarına doğru çıkacağı konusundaki açıklamasını yinelemişti. Görünüşe göre Larian, tüm bu aksiliklere rağmen Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series X|S sürümünü bu yılın sonuna doğru çıkarmak konusunda oldukça kararlı. Ayrıca oyunun fiziksel versiyonu konusunda da bir duyuruyla karşılaşmamız oldukça yakın görünüyor.

Larian Studios’un The Game Awards’ta aday gösterildiği tüm kategorilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: