KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Atarita Ekibinin 2024 Yılında En Çok Beklediği Oyunlar

Paylaş

2023 tamamen geride kaldıktan sonra artık 2024’ün serin sularına kendimizi bırakabiliriz. Ancak bu sene de oldukça karmaşık ve kaotik geçecek diye düşünüyoruz. Peki Atarita ekibi olarak bizler bu sene hangi oyunların çıkmasını dört gözle bekliyoruz? Gelin birlikte bakalım;

Atarita ekibi olarak 2024’te hangi oyunları bekliyoruz?

Atarita ekibi olarak 2024’ün sizler için güzel ve huzurlu geçmesini dilerken, öte yandan beklediğimiz oyunları da sizlere sunmak istedik. Nihayetinde henüz duymadığınız fakat öğrenince kör kütük aşık olabileceğiniz yapımları bekliyor olabiliriz! Daha fazla uzatmadan dilerseniz yazımıza devam edelim ve bu sene neleri bekliyormuşuz hep birlikte görelim;

Eren Eroğlu

The Wolf Among Us 2:

İlk oyun ile çok geç tanışmış olsam da beni bu kadar etkileyeceğini tahmin edemezdim. Bu yüzden hem Telltale’in hem de The Wolf Among Us’ın dönüşünü büyük bir heyecan ile bekliyorum.

Frostpunk 2:

Toplumsal bir hayatta kalma oyunu olmanın yanı sıra bu duyguyu oyuncuya birebir aktarabilen nadide bir yapımın ikinci oyununu nasıl beklemeyebilirim ki?

Yes, Your Grace: Snowfall:

Orta Çağ dönemine bayılan bir oyuncu olarak ilk oyunu ve yapmaya çalıştıklarını çok beğenmiş, hikâyesi ve stiline kolayca adapte olmuştum. Dolayısıyla devam oyunu da en çok beklediklerim arasında.

Atarita ekibi olarak 2024'te hangi oyunları bekliyoruz?

Alparslan Gürlek

Manor Lords:

Alıştığımız şehir kurma ve koloni yönetimi oyunlarına Total War esintileriyle soslanmış bir savaş mekaniği eklerseniz, benim ilgimi çekebilirsiniz.

Dragon’s Dogma 2:

Hoş bir çehreye sahip ve hafif zor olan oyunları sevmekle birlikte, Dragon’s Dogma serisinin evreni benim bu oyuna merak duymamın en güçlü nedenleri arasında yer alıyor.

New Cycle:

Steam Next Fest’te demosuna adeta saldırdığım, hücum ettiğim ve defalarca kez oynadığım New Cycle bu sene radarımda olan oyunlardan birisi. Buram buram Frostpunk esintileri ve nevi şahsına münhasır atmosferiyle kesinlikle heyecan verici görünüyor.

Atarita ekibi olarak 2024'te hangi oyunları bekliyoruz?

Atakan Gümrükçüoğlu

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl:

En çok ama en çok seni bekliyorum. Her ne kadar tekrar erteleneceğini bilsem bile yine seni bekliyorum. Ve beklemekten vazgeçmeyeceğime söz veriyorum. Bir gün oynayacağım. Şayet bu 2024 içerisinde olursa ne mutlu bana!

The Thaumaturge:

Sıra tabanlı oyunları pek sevmesem bile işin arkasında The Witcher Remake’in yapımcıları olduğu için pek bi’ heyecanlı olduğumu söylemem gerekiyor. Yine Witcher hayranlığımı konuşturuyorum galiba…

Banishers: Ghosts of New Eden:

Sinematik hikaye anlatımında bulunan oyunlara aşığım. Bu sebeple Banishers, benim için yılın en iyi oyunu olabilecek potansiyelde bir yapım. Şayet fragmanlarda gösterdiklerinin birazını yansıtmayı başarabilirlerse ortaya muhteşem bir iş çıkacaktır.

Atarita ekibi olarak 2024'te çıkmasını beklediğimiz oyunları sıralamak istedik. Ortaya neşe veren bir yazı çıktı!

Atıf Doğan Özcan

Frostpunk 2:

Büyük kar fırtınası sonrasında hayatta kalmaya çalıştık, çok zorlandık ama başardık. O zaman ikinci oyun bize ödül olarak geliyor diyebiliriz.

Hades II:

İlk oyunu stresli ve aşırı derecede gergin oynadım ve bitirdim. Resmen damakta mayhoş bir tat bırakmıştı o nedenle devam oyunu için heyecanlıyım.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl:

Gelmeyeceğini bile bile bekliyor insan işte…

Atarita ekibi olarak 2024'te hangi oyunları bekliyoruz?

İdil Barbaros

Alone in The Dark:

Korku hayranlarının ilgisini çekeceğini düşündüğüm, zamanının kült yapımlarından birisi olan bu oyunun; aşina olduğumuz oyuncular eşliğinde yeniden yapımını merakla beklediğimi söylemek en doğrusu olacaktır.

South Park – Snow Day!:

Büyük bir South Park hayranı olarak; “Bana ilaç gibi gelen iki oyununu yeniden mi oynasam,” diye düşündüğüm şu günlerde, yeni oyunlarının çıkışını dört gözle bekliyorum.

Suicide Squad: Kill The Justice League:

DC evreni ile Harley Quinn ve Poison Ivy sebebiyle biraz daha içli dışlı olmaya meyillendiğim bir dönemde, Suicide Squad oyununun çıkacağını bilmek bu listeye girmesi için bana yetti de arttı.

Atarita ekibi olarak 2024'te çıkmasını beklediğimiz oyunları sıralamak istedik. Ortaya neşe veren bir yazı çıktı!

Kinay Toprak

Black Myth: Wukong:

BU yıla damga vurması beklenen Souls oyunun şahsen ben hüsran olacağını düşünüyorum. Sistem gereksinimleri hala belli olmayan oyun bu kadar içeriği nasıl tek bir yere sığdırdı halen anlamadım.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl:

Ukrayna’da maalesef devam eden savaşa rağmen oyun 2024’ün ilk çeyreğinde çıkacak dense bile ben erteleneceğini düşünüyorum. Ancak kaynak kodları çalınan, ofisi yanan bu ekip imkansızlara rağmen bence iyi bir iş çıkarabilir.

Hades II:

Yakın zamanda dönüp tekrar yüzüne baktığım Hades oyununun ikincisi beni biraz tedirgin etse bile çok merak ediyorum. Umarım ikinci oyunda tıpkı ilki gibi bağımlılık yaptıracak düzeyde keyifli olur.

Atarita ekibi olarak 2024'te çıkmasını beklediğimiz oyunları sıralamak istedik. Ortaya neşe veren bir yazı çıktı!

Yiğit Bora Eyüboğlu

The Thaumaturge:

Sıra tabanlı oyunların en önde gelen tiryakilerinden biri olarak 2024’teki en büyük beklentim elbette Fool’s Theory ve 11 Bit işbirliğiyle yayımlanacak olan The Thaumaturge. Polonya sokaklarının oldukça detaylı tasvir edildiği ve izometrik bir rpg olarak sunulmasını beklediğim yapımın hikayesi de ayrıca ilgimi çekiyor.

Cataclismo:

Kule savunması ve kaynak yönetiminin yoğun biçimde harmanlandığı Cataclismo, bu yıl sabırsızlıkla beklediğim oyunlar arasında öne çıkıyor. Özellikle Moonlighter ile tanıdığımız Digital Sun ekibi için bile oldukça karanlık bir temaya sahip olacak yapımda, insanlığın son demlerine şahitlik edeceğiz.

The Alters:

Bilim kurguyu iliklerime kadar hissettireceğine inandığım The Alters, Jan Dolski isimli karakterimizin ıssız bir gezegendeki yaşam mücadelesini konu alıyor. Yaşamak için her türlü zorlukla mücadele etmesi gereken karakterimiz, işi kendi klonlarını yaratacak noktaya kadar götürüyor. Özellikle sizlerde benim gibi şehir kurma, hayatta kalma ve biraz da hikayeyle harmanlanan yapımlardan hoşlanıyorsanız bu yıl çıkacak oyunlar arasından göz atmanızda kesinlikle fayda var.

Atarita ekibi olarak 2024'te hangi oyunları bekliyoruz?
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: