Assassin’s Creed Oynarken Karşısına Reklam Çıkan Oyuncu Çıldırdı: Ubisoft İse; “Teknik Bir Hata Var” Dedi

Paylaş

Geçtiğimiz saatlerde özellikle sosyal medyayı kasıp kavuran bir olay yaşandı. Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı videoda, Assassin’s Creed Odyssey oynarken karşısına reklam penceresi çıkması sonrası ortaya birçok iddia atıldı.

Assassin’s Creed içerisinde karşısına reklam çıkan kullanıcı videoyu Reddit’te paylaştı

triddell24 isimli bir oyuncu, Assassin’s Creed Odyssey oynarken harita sekmesini açmak istedi ve karşısına AC Mirage hakkında bir reklam penceresi çıktı. Bu durumu Reddit üzerinde paylaştıktan sonra kullanıcıların tepkisi ise gecikmedi. Birçok oyuncu bunun bir reklam testi aşaması olduğunu söylerken, kimisi ise bir hata sonucu olabileceğini vurguluyor. Açılan bu pencerede Black Friday sürecindeki bir indirim reklamı görüntüleniyor.

Assassin's Creed içerisinde karşısına reklam çıkan kullanıcı videoyu Reddit'te paylaştı
Assassin’s Creed içerisinde karşısına reklam çıkan kullanıcı videoyu Reddit’te paylaştı

Ubisoft’tan gelen ilk açıklamalar ise bunu bir hata olduğu yönünde. Oyunun ortasındayken karşınıza çıkan pop-up reklamlar oldukça rahatsız edici olabilir. Ubisoft’un duruma yönelik açıklamasında bunun bir hata olduğunu ve düzeltileceğini okuyoruz. Çoğu kullanıcı ise bunun bilinçli olarak bir test aşaması olduğunu, ileriki dönemlerde bu tarz reklamların oyunlar içerisinde sıkça çıkabileceğini savunuyor.

Peki sizin düşünceleriniz neler? Şayet bu bir hata değilse, yüksek fiyatlar ödediğiniz oyunların ortasında bu tarz pop-up reklamları görmeyi ister miydiniz? Yorumlara bekliyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: