Assassin’s Creed Origins Sistem Gereksinimleri

Paylaş

Assassins Creed Origins sistem gereksinimleri içeriğimizde seriyi yeni bir boyuta taşıyan ve oldukça sevilen Aksiyon RPG oyununun teknik detaylarına bakıyoruz. Bu yazıda çalıştırmak için ihtiyacınız olan donanım ve oyunun kaç GB olduğu gibi detayları öğreneceksiniz. Özellikle Ubisoft’un seriyi açık dünya aksiyon RPG temasına dönüştürmesiyle bilinen ve Antik Mısır’da geçen oyun, oyuncular nezdinde de büyük beğeni toplamıştı.

Assassins Creed Origins sistem gereksinimleri nelerdir?

Oyun 2017’de çıktığından bugün güçlü oyun bilgisayarlarında ve nispeten eski cihazlarda da sağlıklı şekilde çalışabiliyor. Devasa açık dünyası nedeniyle yine de eski bilgisayarlarda çok sağlıklı çalışmayacağını söylemek mümkün. Aynı zamanda serinin köklerine döndüğünün haberini de vermiş olalım. Şimdi asıl meseleye geçebiliriz!

Assassin's Creed Origins sistem gereksinimleri
Assassin’s Creed Origins

Assassins Creed Origins sistem gereksinimlerine baktığımızda minimum tarafta i5-2400s ya da FX-6350 sınıfı bir işlemci işinizi görecektir. Ekran kartında ise GTX 660 ya da onun AMD eşdeğeri olan R9 270 ekran kartlarından birine sahip olmanız lazım. Oyun en az 2 GB VRAM’e ihtiyaç duyuyor.

Önerilen tarafta ise yüksek ayarlarda yüksek performans almanız hedefleniyor. İşlemcinizin i7-3770 ya da FX-8350 sınıfında veya daha yeni olması gerekecek. Ekran kartına baktığımızda ise bizi GTX 760 ya da R9 280X gibi en az 3GB VRAM’e sahip kartlar karşılıyor. İşte AC Origins’in sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri (720p / Düşük Ayarlar)

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2400s / AMD FX-6350
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD R9 270
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri (1080p / Yüksek Ayarlar)

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD R9 280X
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan

Assassin’s Creed Origins kaç GB?

Assassins Creed Origins sistem gereksinimlerine baktığımızda oyunun 42 GB depolama alanına ihtiyaç duyacağını görüyoruz. En iyi performans için de SSD kullanımını tavsiye ederiz.

Artık HDD depolamalar yavaştan tarihe karışıyor ve düşük okuma/yazma hızları özellikle bu tür büyük açık dünya oyunlarında sorunlara sebep olabiliyor. İşlemci, ekran kartı ve RAM bellekleriniz ne kadar hızlı çalışırsa çalışsın, yavaş çalışan bir depolama aygıtı oyunlarda takılma sorunlarına sebep olabilir. Bu nedenle SSD kullanımını tavsiye ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: