Assassin’s Creed Mirage’ın Hikayesi Kaç Saat Sürüyor? İşte Yeni Detaylar!

Paylaş

Assassin’s Creed Mirage kaç saat sürüyor? Sorusu özellikle oyunun serinin özüne dönecek olmasıyla sorulmaya başlanmıştı. Zira son üçleme Origins, Odyssey ve Valhalla’nın çok uzun olmasından şikayetçi olanlar da bulunuyordu. Eski AC oyunlarıyla aynı dokuyu paylaşan ve temel olarak onları baz alan AC Mirage hikayesiyle çok uzun bir oyun olmayacak. Gelin açıklanan detayları birlikte inceleyelim.

Assassin’s Creed Mirage kaç saat sürüyor?

Assassin’s Creed Mirage’ın hikayesini bitirmek ortalama 20 saat sürecek. Ayrıca oyunu tamamen bitirmek isteyen oyuncular için de 25-30 saat civarı bir oyun süresi vadediyor.

Bu bilgiler oyunun ana yönetmeni Fabian Salamon’dan geliyor. Julien Chieze adında bir YouTuber ile yaptığı röportajda Salamon oyunun ortalama 20-24 saat süreceğini söyledi. Eğer oyunun tamamını bitirmek isteyen oyuncular olursa onları da 25-30 saatlik bir içeriğin beklediğini de ekledi.

Assassin's Creed Mirage kaç saat sürüyor?
Assassin’s Creed Mirage kaç saat sürüyor?

Mirage’ın eski oyunlar gibi gizlilik odaklı bir aksiyon oyunu olacağını zaten biliyorduk. Son üçlemede denenen açık dünya rol yapma oyunu formülünü geride bırakan Ubisoft, Bağdat’a gittiğimiz yeni oyunda eskiye dönüş yapıyor. Özellikle Ezio üçlemesini oynayanların fazlasıyla aşina olacağı, Alamut Kalesi gibi önemli mekanları da içeren Assassin’s Creed Mirage yeni nesil ve nostaljik bir deneyim vadedecek.

Assassin’s Creed Mirage’ın hikayesi

Mirage’da ilk kez AC Valhalla’da tanıştığımız Basim Ibn Ishaq‘ın nasıl Gizli Olanlar tarafına katıldığını göreceğiz. Hovarda bir gençlik yaşayan Basim kapkaççılık gibi yasal olmayan yollardan geçimini sağlayan bir hırsız olarak tanıtıldı. Sonrasında İran kökenli bir kadın suikastçı olan Roshan ile tanışarak, kendisinden de bazı fedakarlıklar yaparak Gizli Olanlar tarikatına katılıyor.

Basim Ibn Ishaq’ın ilgi çekici taraflarından birisi ise gerçek ya da rüya olduğunu ayırt edemediği şeyler görmesi. Yani bu açıdan oyuna metafiziksel bazı durumlar da eklenmiş ve bunun yapılması da Assassin’s Creed Mirage’ın tonu konusunda bizlere fikir veriyor. Hatta Basim’in bu gizemli tarafı nedeniyle hüsrana kapılan arkadaşı Nihal’in de ondan uzaklaşması, kendisinin kaderinin artık Gizli Olanlar’da olduğuna tamamen emin olmasını sağlıyor.

Basim’in Gizli Olanlar’a katıldıktan sonra aldığı ilk görev ise Tapınakçılar tarikatına mensup üyelerin izini sürmek olacak. Hayatını değiştirecek bu macerada Bağdat’ı tarikattan kurtarmak için mücadele edecek.

Elimizde bulunan hikaye detayları şimdilik bunlarla kısıtlı. Oyun 21 Ekim 2023’te çıktığında çok daha fazlasını görmek ve serinin köklerine nasıl indiğine şahit olmak için sabırsızlanıyoruz. Assassin’s Creed Mirage kaç saat sürüyor? Sorusunu yanıtladığımız içeriğimiz umarız sizler için de faydalı olmuştur. Oyun hakkında merak edebileceğiniz tüm detayları derlediğimiz yazımızı da buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: