KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Helldivers 2’nin Geliştirici Ekibi, Oyun Dünyasında Yeni Bir FromSoftware ve Blizzard Etkisi Yaratmak İstiyor

Şirket, Sony'e satılacakları iddialarını da yalanladı.

Paylaş

İsveç, Stokholm merkezli Arrowhead Game Studios, Sony ile PlayStation’a oyun çıkarması için yıllar önce anlaşmıştı. Stüdyonun PlayStation’a çıkardığı ilk oyun hack and slash türündeki Gauntlet olmuştu. 2014 yılında PlayStation ile birlikte PC’ye de çıkan Gauntlet, başarısız bir oyun olarak değerlendirilmişti. Ses getiren ilk oyununu PlayStation Studios iş birliğiyle 2024’te yapan stüdyonun Helldivers 2’nin başarısıyla birlikte Sony’e satılacağı iddia edilmişti. Arrowhead’in eski CEO’su ve baş yaratıcı sorumlusu (CCO) Johan Pilestedt iddialar üzerine stüdyonun Sony başta olmak üzere hiçbir büyük şirkete satılmayacağını söyledi.

Arrowhead Game Studios, FromSoftware ve Blizzard gibi olmak istiyor

Helldivers 2’nin hem PC’de hem de PlayStation’da satış rekorları kıran çıkışının ardından Sony’nin Arrowhead’i satın almak isteyebileceği konuşuluyordu. İddialar üzerine şirketin halihazırdaki yöneticileri ve eski CEO’su medyaya konuştu. Arrowhead Game Studios’un eski CEO’su ve baş yaratıcı sorumlusu (CCO) Johan Pilestedt, stüdyonun bağımsız kalarak Blizzard ve FromSoftware gibi şirketlerin statüsüne yükselmesini istediklerini söyledi. Şirketin baş yaratıcı sorumlusu (CCO) ve eski CEO’su Johan Pilestedt, Gamesindustry.biz’e verdiği röportajda “Bağımsız bir stüdyo olmaktan gurur duyuyoruz. Geleceğin ne getireceğini görmek zorundayız, ancak planlarımızda birileri tarafından satın alınmak gibi bir şey yok. Ne kadar yükseğe uçabileceğimizi görmek istiyorum. Ve Shams (Arrowhead’in halihazırdaki CEO’su) ile birlikte, bir sonraki hedefimiz FromSoftware ya da Blizzard’a dönüşmek.” söylemlerinde bulundu.

Arrowhead Game Studios
Arrowhead Game Studios

Pilestedt’ten hemen sonra konuşan Arrowhead Game Studios’un halihazırdaki CEO’su Shams Jorjani, “Stüdyonun amacı gerçekten harika co-op oyunlar yapmak, Arrowhead’i bu tür oyunlar yapmak isteyen insanların kendilerine ‘Arrowhead’de çalışmak istiyorum’ diyecekleri bir amiral gemisi stüdyosuna dönüştürmek istiyoruz. Biz Arrowhead’i kurmadan önce Blizzard’da çalışmayı çok isterdik, orası herkesin çalışmak isteyeceği yerlerden biriydi. Bence Arrowhead de böyle bir yer olma potansiyeline sahip.” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Sony, Helldivers 2’nin şimdiye kadarki en hızlı satan PlayStation oyunu olduğunu ve oyunun çıkışının ilk 12 haftasında PC ve PlayStation 5’te toplam 12 milyon kopya satarak “beklentileri çok aştığını” söylemişti. Şu an için hem Sony hem de Arrow Head Studios yaptıkları işten memnun gözüküyorlar. Peki siz stüdyonun yaptığı işlerden memnun musunuz, Helldivers 2’yi oynuyor musunuz?

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: