ARK 2 Çıkış Tarihi Ertelendi, Yeni Nesil Güncellemesi de Ücretli Olacak

Paylaş

ARK 2 çıkış tarihi yayınlanan resmi bir blog yazısıyla birlikte 2024’ün sonlarına kadar ertelendi. Aynı zamanda geliştirici stüdyo, hayatta kalma oyunları için ücretli bir yeni nesil güncellemesi yayınlayacağını duyurdu. Dinozorlarla birlikte hayatta kalmaya çalıştığımız yapımın geleceği şimdilik pek iç açıcı görünmüyor.

ARK 2 çıkış tarihi 2024’e ertelendi, ilk etapta bu yıl çıkması bekleniyordu

Normalde bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen ARK 2 çıkış tarihi konusunda ertelemeye gidildi. Studio Wildcard, yayınladığı resmi blog yazısıyla hem bu ertelemeyi duyurdu hem de mevcut oyun için gelecek yeni nesil güncellemesiyle ilgili detayları paylaştılar.

ARK 2 çıkış tarihi yayınlanan resmi bir blog yazısıyla birlikte 2024'ün sonlarına kadar ertelendi. Aynı zamanda geliştirici stüdyo, hayatta kalma oyunları için ücretli bir yeni nesil güncellemesi yayınlayacağını duyurdu. Dinozorlarla birlikte hayatta kalmaya çalıştığımız yapımın geleceği şimdilik pek iç açıcı görünmüyor.
ARK 2 Çıkış Tarihi Ertelendi, Yeni Nesil Güncellemesi de Ücretli Olacak

Yeni nesil güncellemesi ücretli olacak ve almak istemeyenlere kötü bir haberimiz var

Stüdyo yeni nesil güncellemesinin ücretli olacağını duyurdu. Bununla birlikte güncellemeyi satın almak istemeyen oyuncular, oyunun bazı çevrimiçi özelliklerini kaybedecekler. Çünkü bu güncelleme, oyunun mevcut nesildeki resmi sunucularının da fişini çekecek. Resmi sunuculara ancak yeni nesil sürümünü oynayan oyuncular erişebilecekler. Tabi hala bazı topluluk sunucularının önceki sürüme sadık kalacağını söyleyebiliriz.

Erteleme duyurusunda stüdyo şu ifadelere yer verdi:

“Nihai ürünün iyileştirilmesi ve stüdyonun refahı için ARK 2’yi ertelemek için çok düşündük. Bu haber birçok oyuncu için hayal kırıklığı yaratacak -bizde de yarattı- ama bu ağır kararın doğru olduğuna eminiz. Peki gecikme neden? Amacımız, ARK 2’yi olabilecek en iyi oyun yapmak ve oyuncular için gerçekten olağanüstü ve ödüllendirici bir deneyim sağlamaktır. Unreal Engine 5, bizim için inanılmaz derecede yeni bir teknoloji ve Studio Wildcard’da daha önce hiç ulaşılmamış bir kapsama sahip bir oyun yaratırken, bu en son teknolojiyi en yüksek potansiyeline kadar kullanmayı amaçlıyoruz.”

ARK 2, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ve motorun tüm gücünü kullanmayı hedefliyor

İlk oyun 2016’da piyasaya sürüldüğünde Unreal Engine 4’ün tüm gücünden faydalanıyordu. Dolayısıyla stüdyonun yeni oyunlarında aynısını Unreal Engine 5 ile yapmak istemesi pek şaşırtıcı bir karar değil. Özellikle Unreal Engine 5.2’nin yeni özellikleri de düşünüldüğünde, ARK 2 muhtemelen teknoloji demosu gibi bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

Son erteleme kararından sonra ARK 2 çıkış tarihi 2024 yılının sonlarına ertelendi. Oyun PC ve Xbox Series X/S platformlarında yayınlanacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: