Yeni Apex Legends Karakteri “Alter” ve “Upheaval” Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Paylaş

Apex Legends yeni sezondaAlter” isimli yeni karakterine kapıları aralıyor ve kapalı alanların korkulu rüyası olacak yeni karakter, beraberinde bir takım sezon yenilikleri de getiriyor. Bizler de bu yeni karakter ve özellikleri öncesinde öğrenme şansına sahip olduk ve bildiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Öyleyse gelin yeni sezon ve yeni karakter Alter ile Apex Legends’in son haline birlikte göz atalım!

Apex Legends yeni sezonu “Upheaval” ile gelen tüm yenilik ve değişiklikler!

Apex Legends: Upheaval adındaki 21. sezonuyla yoluna devam ederken, yeni sezonda birçok yenilik oyunda yerini alacak. Uzun süredir beklenen değişikliklere ek olarak her sezon olduğu gibi yeni bir Battle Pass yol haritası ve birçok farklı kozmetik de oyunda yerini bulacak. Biz de basına ve içerik üreticilerine özel bir etkinlikte bu detayları öğrenme şansına sahip olduk ve bildiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Apex Legends S21 yenilikleri
Yeni Apex Legends Karakteri "Alter" ve "Upheaval" Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Yeni karakter Alter ile kuralların dışına çıkabileceğiz!

Apex Legends devasa haritalara sahip ve bunların bir kısmını açık alanlar oluşturduğu gibi, çok kritik karşılaşmalar kapalı alanlara da denk gelebiliyor. Bu anlamda yeni karakter Alter, birçok oyuncunun kapalı alan fobisi olacak gibi görünüyor ve yetenekleriyle bunun işaretini veriyor. Taktiksel yeteneği olan “Void Passage” ile yüzeylere açtığı portallar vasıtasıyla arkalarına geçebilecek ve bunu hem yatay, hem de dikey eksende yapabilecek. Yani karşısındaki bir duvarın arkasına portal açabildiği gibi altındaki zemine de bir portal bırakabilecek. Bu sayede kapalı alanlarda hem yatay, hem de dikey manevra kabiliyetiyle oldukça etkili bir operatör olacak gibi görünüyor.

Apex Legends Alter yetenekleri ve pasifi
Yeni Apex Legends Karakteri "Alter" ve "Upheaval" Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Ultisi olan “Void Nexus” özelliği ise yere bıraktığı cihazdan açılan tek yönlü bir portalı tüm takım arkadaşlarının kullanmasına olanak sağlayacak. Bu sayede içerisinde Alter’in yer aldığı bir takım, birlikte çok hızlı hareket edebilecek ve rakiplerine sürprizler yapabilecek. Bu anlamda hem bireysel etkinliği hem de takım oyununa uyumlu olmasıyla Alter’in sezon başlar başlamaz büyük ilgi göreceğini söylemek mümkün.

Aynı zamanda Alter, pasif yeteneği sayesinde uzak mesafelerdeki silahları, kalkanları ve diğer ganimetleri toplayabilecek. “Gift from the Rift” adındaki bu pasif kabiliyet sayesinde hareketli oyun tarzlarında da etraftaki ganimetler kaçmayacak.


Solos geri dönüyor!

Sezon başında “Duos” ile yer değiştirecek “Solo Takeover” içerisinde oyuncular “Battle Sense” özelliğini kullanarak yakındaki oyuncuların yerini tespit edebilecekler. Outlands’te daha önceden kuşanılmış silah ve eklentiler ile Second Chance mekaniği ve otomatik iyileşme özellikleriyle “herkes kendine” şeklinde mücadele edecekler.

Apex Legends Solos modu geri dönüyor!
Yeni Apex Legends Karakteri "Alter" ve "Upheaval" Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Broken Moon haritası değişiyor

Sezonun teması gereği bir “Ay Kâbusu” yaşayan haritada farklı ilgi çekici noktalar açılacak ve taktiksel olarak bazı değişiklikler de oyuncuları bekliyor. Broken Moon farklı bir temaya bürünecek ve farklı rotasyonlar için yeni seyahat seçenekleri sunulacak. Halatlara tutunarak edilen seyahatlerin yönü değişiyor ve yeni taktiksel seçeneklerin önü açılıyor. Ayrıca Promenade ile vedalaşmanız gerekecek.

Apex Legends Broken Moon Shattered
Yeni Apex Legends Karakteri "Alter" ve "Upheaval" Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Bunlara ek olarak…

Apex Legends’te Her sezon olduğu gibi yeni sezonda da Battle Pass içerikleri değişecek ve bu sefer Alter’in temasına uygun olarak yeni kostümler ve silah kaplamaları geliyor. “Void Touched” Volt, efsanevi Alter, Wraith ve Revenant kostümleri ile birinci seviyeden başlayan yeni Battle Pass, 25. seviyede Seer’ın efsanevi “Creeping Void” kostümünü elde edebilecekler. İlerleyip 50. seviyeye gelindiğinde Catalyst’in “Void With” efsanevi kostümü ve 100-110 seviyelere gelindiğinde de çok daha fazla ödül elde edebilecekler.

Öte yandan evrensel bir “Mythic” yakın dövüş kozmetiği olan Apex Artifacts da oyunun bir parçası olacak. Karakterlerden bağımsız olarak kullanılabilen bu kozmetik yakın dövüş silahını özelleştirmeye yarayacak ve şimdiden birçok farklı kombinasyonu bulunuyor. Aynı zamanda bütün oyun modlarında kullanılabiliyor.

Apex Artifacts
Yeni Apex Legends Karakteri "Alter" ve "Upheaval" Sezonunun Yeniliklerine Göz Atıyoruz!

Sonuç

Sonuç olarak Apex Legends yeni sezonda başta yeni karakter Alter olmak üzere birçok farklı yenilikle karşılaşacağız. Sizler de bu sezonda gelen değişiklikler ve yenilikler hakkındaki görüşlerini bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: