Apex Legends Sezon 17 Tanıtımı: Yeni Karakter Ve İçerikler

Paylaş

Apex Legends, sezon 16 ile birlikte ilk defa oyuna yeni bir karakter eklemeden dönem başlangıcı yapmıştı. Aradan geçen süreçte yüksek bir oyuncu kitlesi yakalayan yapım, sezon 17 tanıtımını ise geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirdi.

Apex Legends sezon 17 geliyor!

Apex Legends Sezon 17
Ballistic

Revelry sezonu ile oyuna ilk defa yeni bir karakter eklemeden başlangıç yapan Apex Legends, getirdiği yeni sınıf sistemi ve oyun içi etkinlikler ile en çok oynanan Battle Royale oyunu olmayı başarmıştı. Bu yükselişin ardından yeni sezon için hazırlıklarını sürdüren geliştirici ekip Respawn Entertainment, Apex Legends sezon 17’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Oyuna eklenecek yeni karakter ve içerikler belli oldu.

Mart ayının başında sızdırılan bilgilere göre oyunun yeni karakteri Ballistic isminde bir karakter olacaktı. Hem yetenekleri hem de oyun içi görüntüleri sızdırılan karakter de resmi olarak tanıtılmış durumda. Apex Legends sezon 17 içerisinde bizleri August Brinkman, namı diğer Ballistic karşılayacak. Karakterin yetenekleri hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı ancak önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamaların geleceğini düşünüyoruz.

Stories from the Outlands” fragmanıyla yeni sezon tanıtımını yapan Battle Royale oyunu, yeni karakterin yanı sıra harita güncellemeleri, farklı oyun modları ve farklı içeriklerle de karşımıza çıkıyor. Ranked oyun modunda farklı değişikliklere gidilecek ve yeni “Weapon Mastery” özelliği de oyuna eklenmiş olacak. Böylelikle bizleri dolu dolu bir yeni sezonun beklediğini görebiliyoruz.

Ayrıca harita güncellemeleri de yeni sezonla birlikte oyuna dahil olmuş olacak. Antrenman sahası olarak bilinen Firing Range ve oyunun en gözde haritalarından birisi olan World’s Edge, yeni eklentiler ve güncellenmiş versiyonları ile karşımıza çıkacak. Apex Legends sezon 17 ile birlikte oyuncu sayısında da artış bekleniyor. Halihazırda oldukça popüler bir oyun olmayı başaran Apex Legends, bu çıtayı daha da yukarı çekerek farklı kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Yeni sezonun ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil. Genelde sezon tanıtımlarından 1 veya 2 ay sonra oyuna bir güncelleme ile yeni içerikler ekleniyor. Sezon 16’nın Mayıs ayında bittiğini göz önüne alırsak muhtemelen bu sezon da aynı şekilde karşımıza çıkacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: