KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Anno 117: Pax Romana Duyuruldu ve Konsollara da Geliyor!

Paylaş

Geçtiğimiz dakikalarda sona eren Ubisoft Forward etkinliği sırasında Fransız şirket, Anno 117: Pax Romana isimli yeni oyunlarını duyurdu. Sevilen şehir kurma serisinin yeni oyunu, Roma İmparatorluğu dönemlerine gidiyor ve önümüzdeki yıl dünya çapında piyasaya sürülecek.

Anno 117: Pax Romana çıkış tarihi ile birlikte duyuruldu

Ubisoft’un Anno serisini Roma İmparatorluğu dönemine taşıyacak Anno 117: Pax Romana, 2025 yılında piyasaya sürülecek. Henüz nokta atışı bir tarih verilmese de oyunun önümüzdeki yıl çıkacağını biliyoruz.

Daha önce Anno 1800’ü geliştiren Ubisoft Mainz imzasıyla geliştirilen yeni oyun, Roma İmparatorluğu’nda vali olmamızı sağlayacak. İmparatorluğun hakimiyetindeki büyük ve çok kültürlü toprakları keşfedecek ve barışı sürdürmek için çabalayacağız. Ubisoft’un kendi tabiriyle “kendimizi fazla ciddiye almadan, markamızın hikâye anlatımına mizah ve eğlence kattık” dediği yapım, benzer bir mizahi ton ile duyuruldu. Yayınlanan duyuru fragmanını da hemen yukarıdan seyredebilirsiniz.

Anno 117: Pax Romana, oyunculara Roma İmparatorluğu’nda mikro yönetimler içeren bir şehir kurma deneyimi vadedecek. Ekonomi ile uğraşacak, vatandaşların taleplerine yanıt vermeye çalışacak ve en nihayetinde yerleşkemizi büyütmek için gerekenleri yerine getireceğiz. Kreatif Direktör Manuel Reinher, oyundan şu şekilde bahsediyor:

“Anno’nun yeni dönemi olarak nihayet Roma İmparatorluğu’nu duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu sadece yaptığımız en büyük dönem sıçraması değil, aynı zamanda Anno oynanışını tamamen yeni bir çağa taşırken oyuncularımızın keşfetmesi için birçok yeni içerik sunma fırsatı da sağlıyor.
Anno 1800’ün geliştirilmesi sırasında Anno Union’dan aldığımız geri bildirimler bizim için inanılmaz derecede faydalı oldu, bu yüzden yine herkesi geri bildirimlerini paylaşmaya ve şimdiye kadarki en iyi Anno’yu yaratmamıza yardımcı olmaya davet etmek istiyoruz.”

Anno 117: Pax Romana duyuruldu
Anno 117: Pax Romana için Ubisoft tarafından paylaşılan bir görsel. Henüz bir oyun içi ekran görüntüsü bulunmuyor.

Seriye yeni dokunuşlar getiren bir oyun olacak

Anno 117: Pax Romana ile seride ilk kez oyuncular başlangıç eyaletini de seçebilecekler. Bu bölgeler arasında Albion’un Kelt Bataklıkları gibi yeni mücadeleler barındıranları olduğu gibi geleneksel Roma diyarı olan Latium da yer alacak. Her eyaletin kendisine has farklı tehdit ve fırsatları bulunacak.

Tipik bir şehir kurma oyununa ek olarak, serinin özünde aslında ekonomi yönetimi, diplomasi, askeri yönetim ve anlatı gibi 4X oyunlarının bazı özellikleri de yeni Anno oyununda oyuncuları bekliyor olacak.

An itibarıyla oyunun resmî web sitesi de açılmış durumda. Oyun 2025 yılında PC (Ubisoft Connect), PlayStation 5, Xbox Series X|S ve GeForce Now’dan oynanabilecek şekilde yayınlanacak. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: