Fallout’un Ardından Amazon’un Yeni Rotası Belli Oldu: Tomb Raider Dizisi Geliyor

Paylaş

Amazon, Fallout’tan sonra bir başka sevilen oyun serisi olan Tomb Raider’ı diziye uyarlayacak gibi gözüküyor. Geçen sene Embracer Group’un Tomb Raider IP haklarını 600 Milyon Dolar karşılığında Amazon’a sattığı söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu söylentilerden tam 15 ay sonra da Amazon’un Prime Video’ya özel Tomb Raider dizisi planladığı haberleri ortaya çıktı.

Tomb Raider dizisinin senaristi ve yapımcıları belli oldu

Diziyi Amazon MGM Studios, dj2 Entertainment ve Wells Street Productions ortak olarak çekecekler. Tomb Raider dizisinin senaryosunu Fleabag’den tanıdığımız Phoebe Waller-Bridge kaleme alacak ve baş yapımcılığını üstlenecek. Jenny Robbins ve oyunun yayıncısı Crystal Dynamics de dizinin yürütücü yapımcılığı konumunda yer alacaklar. Dizinin oyuncu kadrosu henüz belli olmasa da dizinin prodüksiyon ekibi içerisinde Dmitri M. Johnson ve Michael Scheel’in de yer aldığı biliniyor.

Tomb Raider Dizisi
Fallout'un Ardından Amazon'un Yeni Rotası Belli Oldu: Tomb Raider Dizisi Geliyor

The Hollywood Reporter’a konuşan dizinin baş yapımcısı ve senaristi Phoebe Waller-Bridge, Tomb Raider dizisi ile ilgili ne kadar heyecanlı olduğunu şöyle açıkladı: “Tomb Raider hayatımın büyük bir parçası oldu ve onu böylesine tutkulu işbirlikçilerle televizyona taşıdığım için kendimi inanılmaz ayrıcalıklı hissediyorum. Lara pek çok kişi için olduğu gibi benim için de çok şey ifade ediyor ve bu maceraya atılmak için sabırsızlanıyorum.”

Şu an için Lara’yı kimin canlandıracağı ve çıkış tarihinin ne zaman olacağı bilinmese de Tomb Raider dizi uyarlamasının epey heyecan uyandırdığını söyleyebiliriz. Peki siz Tomb Raider’ın dizi uyarlamasından neler bekliyorsunuz, heyecanlı mısınız? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: