Ebeveynler Ve Çocuklar Toplanın: Ailecek Oynayabileceğiniz 10 Oyunu Söylüyoruz

Paylaş

Ailecek oyun oynayabilmek sanıldığından çok daha zor olabiliyor. Ebeveynlerin video oyunlarından pek anlamaması bir yana, farklı türleri seven aile bireylerini bir araya toplamak oldukça zorlayıcı olabilir. Ancak bu listede sizlere ailecek oynayabileceğiniz 10 oyunu gösteriyoruz. Zevkler ve renkler her ne kadar farklı olsa bile, bu oyunlar sizi aynı paydada buluşturmaya yetecektir. Liste içerisinde yer alan bu yapımlar sizi eğlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda kaliteli bir aile saadeti sunacak!

Ailecek oynayabileceğiniz 10 oyun:

Ailecek oynayabileceğiniz 10 oyunu söylüyoruz

Ailecek oynayabileceğiniz 10 oyun listemizde sizleri ve ailenizi oyun dünyasına davet ediyoruz. Yazı içerisinde görebileceğiniz tüm oyunları aile bireyleriniz ile birlikte oynama şansına sahipsiniz. Yeri geldiğinde eğlenecek, yeri geldiğinde ise minik atışmalar yaşayacaksınız. Ancak hiçbiri, aldığınız zevkin önüne geçemeyecek. Ayrıca listede göreceğiniz oyunlar Metacritic puanlarına göre eklenmiştir. O zaman fazla uzatmadan listemize geçelim;

Disney Dreamlight Valley

Disney karakterleriyle dolu bir dünya içerisinde maceradan maceraya koşacak ve keşif elementleri ile oyunun başına kilitleneceksiniz. Sadece görev yapmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi evinizi oluşturabiliyor, onu dekore edebiliyor ve daha birçok içeriği özelleştirebiliyorsunuz. Yaşam simülasyonu olarak tanıtabileceğimiz bu yapım, ailecek oynanabilecek en keyifli yapımlardan bir tanesi konumunda.


Overcooked! 2

“bunun tuzu eksik”, “bu fazla acı olmuş” veya “çabuk! zamanımız tükeniyor!” gibi cümleler eşliğinde yemekler pişireceğiniz, zamana karşı yarışacağınız ve ailecek adeta ekran başına kilitleneceğiniz Overcooked! 2, önlükleri sıkı tutup dünyayı kurtarmaya çalışacağınız değişik bir aşçılık oyunu. Yemek yapma oyunu ne kadar zevkli olabilir ki demeyin, burada sadece yemek yapılmıyor…


Minecraft

Özellikle yaşı küçük sevimli dostlarımızın oldukça ilgisini çekebilecek Minecraft, görünürde basit mekanikleri ile ön plana çıkıyor. Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirdiği için de oldukça popülerleşmiş durumda. Ailecek bir sunucu kurabilir, bu sunucu içerisinde ilginç yapılar inşa edebilirsiniz. Veya hayatta kalma oyun modunda birbirinize destek olarak oyunu bitirmeye çalışabilirsiniz. Saatlerinizi harcayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.


Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure, klasik platform temellerini alarak sizi bambaşka bir dünyaya ve maceraya ışınlıyor. Aslen PlayStation özel oyunu olarak çıkan yapım, 2022 yılının son aylarında PC tarafına da gelmişti. Çeşitli bulmacaları çözecek, platformları aşacak ve yeri geldiğinde takım çalışmasının gücünü göreceksiniz. Ailecek oynayabileceğiniz 10 oyun listesinde kendisine yer vermek istiyoruz.


Mario Party Superstars

Eğer bir Nintendo Switch sahibiyseniz o zaman Mario Party Superstars oyununu mutlaka kütüphanenize eklemeniz gerekiyor. Özellikle zıt oyun türüne sevdalı olan aile bireylerinin bile eğlenerek oynayabileceği yapımların başında geliyor kendisi. Zar atarak farklı yarışmalarda kapışacak, bulmacalar çözecek ve eğlenceli bir aile partisi yaşayacaksınız.


Gang Beasts

Gülmekten krize gireceğiniz ve başınıza türlü türlü işlerin gelebileceği Gang Beasts, fizik tabanlı bir eğlence oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli haritalarda verilen görevleri yapacak veya yarışacaksınız. Bir yandan ise aile bireylerinize komplo kurmanız gerekecek. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar sevimli bir oyun olan Gang Beasts’i mutlaka deneyimlemeniz gerekiyor.


Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate, 80’den fazla karakteriyle göze çarpmayı başarıyor. En fazla 8 oyuncuyla birlikte oynanabilen bu Switch yapımı, ortaya komik görsellerin çıkabileceği anlara da ev sahipliği yapıyor desek yalan olmaz. Farklı haritalar, farklı oyun modları ve eğlence dolu saatler arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.


Yooka-Laylee

Biraz daha platform oyunu arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz demektir. Yooka-Laylee, ortak bölünmüş ekran desteğiyle birlikte 3D platform türüne aşina olanları kendisine çekmeyi başarabiliyor. Ailecek oynayabileceğiniz 10 oyun listesine girmeye kesinlikle hak kazanan bu yapım, ilgi çekici platformları ve kafa yorucu bulmacalarıyla sizi başına kilitleyecek.


LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Araya Lego oyunu sıkıştırmasak olmazdı herhalde. Eğer bir Lego sever aileye sahipseniz ve Star Wars temasına ilgi duyuyorsanız o zaman LEGO Star Wars: The Skywalker Saga tam sizin için biçilmiş kaftan. Dokuz Skywalker Saga filminin hepsi içeride yer alıyor ve hepsi Lego mizahıyla bürünmüş durumda. Ailecek oynamak oldukça keyifli olacaktır.


Scribble It!

16 oyuncuya kadar destek veren Scribble It!, çizim yeteneğinizi konuşturacağınız bir parti oyunu. Farklı oyun modlarının bulunması bir yana, içerisinde yer alan binlerce kelimeden birisini çizerek derdinizi anlatmaya çalışmanız gerekiyor. Oldukça eğlenceli bu yapımı kendi aranızda bir yarışmaya dönüştürebilir ve ortaya ödüller koyarak işleri kızıştırabilirsiniz.

Evet dostlar listenin sonuna geldik. Buraya almak istediğimiz bir sürü aile dostu yapım bulunuyor ancak bizler sadece 10 tanesini sizlere sunabildik. Umarız aileniz ile birlikte keyifli dakikalar geçirebileceğiniz yapımlar sunabilmişizdir. Şimdiden keyifli oyunlar dileriz!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: