KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Age of Mythology Retold Çıkış Tarihi Duyuruldu ve Fiyatı Belli Oldu

Paylaş

Age of Mythology Retold çıkış tarihi duyuruldu ve oyunun fiyatı da sonunda belli oldu. Akşam saatlerinde gerçekleşen Xbox Games Showcase 2024 sırasında oyuna dair birçok yeni detay gün yüzüne çıktı. Gelin Age of Mythology Retold’un fiyatına ve ne zaman çıkacağına birlikte göz atalım.

Age of Mythology Retold çıkış tarihi duyuruldu: Peki ne zaman çıkacak?

Age of Mythology Retold, 4 Eylül 2024’te PC ve Xbox Series X|S platformlarına çıkacak. Resmî duyuru, bu akşam saatlerinde gerçekleşen Xbox Games Showcase sırasında yapıldı ve oyun bu duyuruyla birlikte ön siparişe de açıldı. Aynı zamanda ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesinde de yerini alacak.

Age of Mythology Retold çıkış tarihi duyuruldu ve fiyatı belli oldu.
Age of Mythology çıkış tarihi duyuruldu ve fiyatı belli oldu.

Microsoft’un en popüler markalarından birisi olan Age of serisinin belki de en sevilen oyunu olan Mythology, yeniden yapılıyor. Baştan aşağı tüm grafikleri ve oynanışıyla sıfırdan tasarlanan oyun, büyük bir hayran kitlesi tarafından merakla bekleniyor. Özellikle 2021 yılında piyasaya sürülen Age of Empires 4’ten sonra sessizliğe bürünen gerçek zamanlı strateji türü de yeniden hareketlenecek. Age of Empires Mythology Retold çıkış tarihi ile birlikte artık ne zaman hareketleneceğini de biliyoruz.

Age of Mythology: Retold fiyatı ne alemde?

Merakla beklenen yeniden yapım, PC’de Steam ve Xbox platformlarında satışa sunulmuş durumda. Aynı zamanda Xbox üzerinden alınan sürüm, Xbox Series X|S konsollarından da oynanabiliyor. İşte tüm platformlardaki Age of Mythology Retold fiyatlandırması:

  • [Steam] Age of Mythology: Retold Standart Edition: 22.99 USD (Takriben 750₺)
  • [Steam] Age of Mythology: Retold Premium Edition: 39.99 USD (Takriben 1.300₺)
  • [Xbox] Age of Mythology: Retold Standart Edition: 599₺
  • [Xbox] Age of Mythology: Retold Premium Edition: 999₺

Yerel fiyatlandırma sayesinde Xbox mağazasında beklenen gerçek zamanlı strateji oyunu için fiyatlar daha uygun görünüyor. Steam tarafında MENA fiyatlandırılması ile küresel fiyatı olan 29.99 ABD Doları, 22.99 ABD Doları’na düşürülmüş.

Age of Mythology Retold fiyatı kaç TL?
Age of Mythology Retold fiyatı belli oldu.

Age of Mythology: Retold, aynı zamanda ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesinde yerini alacak. Microsoft’un özellikle ülkemiz için oldukça avantajlı hale gelen abonelik sistemi, şu anda aylık 159₺ gibi bir fiyatlandırmaya sahip. İçerisinde barındırdığı oyunlar ve yeni çıkacak oyunların ilk günden kendisine eklenmesiyle de hayli avantajlı hale geliyor.

Oyun hakkında

Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek yapım, bugün 22 yaşında olan orijinal oyunun tamamen yeniden yapılmış bir sürümü olarak karşımıza çıkacak. Oynanış tarafında yenilikler olacağı gibi animasyonlar, karakter modelleri ve gözümüz ile görebileceğimiz hemen hemen her şey baştan geliştirilmiş. Hatta öyle ki yeniden yapım, yeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Eğer oyun hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan daha önce hazırladığımız detaylı yazıya giderek tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak Age of Mythology Retold çıkış tarihi ve fiyatı hakkında sizlerle paylaşacaklarımız bu kadardı. Peki sizce, oyunun fiyatlandırması ülkemiz için adil mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: