Age of Empires Mobile Çıkış Tarihi ve Gereksinimleri: İşte Bilmeniz Gereken Bütün Detaylar!

Paylaş

Age of Empires Mobile çıkış tarihi ve sistem gereksinimlerine dair tüm detayları paylaştığımız içeriğimize hoş geldiniz. Gelmiş geçmiş en popüler strateji oyunu serilerinden birisi olan Age of Empires, bu yılın ortalarında iOS ve Android akıllı telefonlar için de piyasaya sürülecek. Haliyle strateji severler, telefonlarının oyunu kaldırıp kaldırmayacağını ve Age of Empires Mobile’in ne zaman çıkacağını merak ediyorlar. Biz de sizlerle bu yazımızda merakınızı gidermek adına tüm bu bilgileri paylaşıyoruz. Öyleyse lafı fazla uzatmadan, gelin bizi nelerin beklediğine göz atalım.

Age of Empires Mobile çıkış tarihi: Oyun ne zaman çıkacak?

Level Infinite tarafından geliştirilen Age of Empires Mobile çıkış tarihi henüz resmî olarak doğrulanmasa da iOS sayfasında 19 Ağustos 2024’te beklendiği belirtiliyor. Android ve iOS platformlarına çıkacak oyun, bu yılın yaz aylarında strateji severleri ağırlamaya hazırlanıyor diyebiliriz. Tabii bu tarihin değişiklik gösterebileceğini de eklemekte fayda var.

Age of Empires Mobile çıkış tarihi ne zaman
Age of Empires Mobile Çıkış Tarihi ve Gereksinimleri: İşte Bilmeniz Gereken Bütün Detaylar!

Buna ek olarak, oyun için ön kayıtlar da başlamış durumda. Dileyen oyunlar AppStore ve Google Play Store üzerinden e-posta adresleri ile şimdiden ön kayıt yaptırabilirler. Microsoft’un sevilen strateji serisinin yeni mobil oyunu, yakın zamanda yayınlanan oynanış görüntüleri ile de ilgi çekmişti.

Age of Empires Mobile sistem gereksinimleri neler?

Age of Empires Mobile için hangi telefona ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz. Henüz Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için herhangi bir konfigürasyon duyurulmasa da iOS için elimizde yeterince bilgi olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızın AoE Mobile’ı çalıştırabilmesi için iOS 12.2 işletim sistemi sürümüne veya daha yüksek bir sürüme sahip olması gerekecek. Bu da en azından iPhone 5S, iPad Air ve iPad Pro modellerinden birine sahip olmanız gerektiğini gösteriyor. Tabii ki daha yeni ve daha yüksek iOS sürümlerine sahip telefonlarınızın olması çok daha akıcı bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

Android tarafına gelindiğinde ise henüz teknik tarafta hiçbir detay paylaşılmadı. Ancak fikir edinmek adına, yine bu yıl çıkacak olan Call of Duty Warzone Mobile’ın gereksinimlerini inceleyebilirsiniz. Tahminimizce, en az Adreno 618 grafik işlemcisine sahip bir telefona ihtiyacınız olacak.

AoE Mobile kaç GB?

Oyunun iOS sayfasında yer alan bilgiye göre, Age of Empires Mobile’ı telefonunuza yükleyebilmek için en az 1 GB boş depolama alanına sahip olmanız gerekecek. Ancak bu bilgilerin, önümüzdeki dönemde ve özellikle oyunun çıkışına doğru değişebileceğinin altını çizelim.

Age of Empires Mobile Türkçe mi?

Henüz bu konuya dair resmî bir açıklama yapılmış olmasa da Age of Empires Mobile Türkçe dil desteğine sahip olacak gibi görünüyor. Oyunun sosyal medya kanalları üzerinde, Google Play Store’daki mağaza sayfasında ve birçok farklı alanda Türkçe’nin kullanıldığı gözümüze çarpıyor. Öte yandan, iOS mağazasında şimdilik yalnızca İngilizce dilini desteklediği gösteriliyor. Ancak bunun ileride güncellenmesini ve aralarında Türkçe’nin bulunduğu bir dizi dilin oraya eklenmesini bekliyoruz.

AoE Mobile Türkçe mi?
Age of Empires Mobile Çıkış Tarihi ve Gereksinimleri: İşte Bilmeniz Gereken Bütün Detaylar!

Age of Empires Mobile ücretsiz mi?

Evet, Age of Empires Mobile oynaması ücretsiz şekilde oyuncuların karşısına çıkacak. Aynı zamanda şu anda ön kayıt yapan oyuncular, oyun çıktığında bir takım ödüllere sahip olacaklar.

Sonuç

Age of Empires Mobile çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, Türkçe dil desteği gibi tüm detayları sizlerle bu yazıda buluşturmaya çalıştık. Söz konusu detaylarla ilgili herhangi bir değişiklikte yazımızın güncelliğini koruyacak ve size en doğru bilgileri aktarmak için gayret edeceğiz. Umuyoruz ki içeriğimiz, aklınızdaki soru işaretlerini gidermek hususunda faydalı olmuştur. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: