Steam’de Bir Oyuna Daha Zam: Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu Fena Zamlandı!

Paylaş

Steam, geçtiğimiz günlerde karşımıza çıktığı zam haberleriyle hepimizi derinden üzmüştü. Larian Studios çıkışlı oyunlara zam getiren platform, aynı zamanda MotoGP serisinden oyunlarda da fiyat artışı yapmıştı. Şimdi ise sıra açık dünya hayatta kalma oyunu olan Tribes of Midgard‘a geldi.

Açık dünya hayatta kalma oyunu Tribes of Midgard zamlandı!

Türkiye’de dolar kuru politikasının güncellenmesinden sonra birçok oyuna zam geldiği platform, her geçen gün artık şaşırmadığımız haberler ile gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Larian Studios çıkışlı Baldur’s Gate 3 ve Divinity serisindeki oyunlara zam yapan platform, aynı zamanda GTFO ve MotoGP oyunlarına da zam getirmişti. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün ise çok sevilen açık dünya hayatta kalma oyunu Tribes of Midgrad‘ın fiyat artışı yaşadığını görüyoruz. Aslında bu bilinen bir durumdu diyebiliriz. Çünkü geliştirici ekip Norsfell ve yayıncı Gearbox Publishing, oyuna gelen son güncellemeler ile birlikte Türkiye fiyatına zam yapılacağını bildirmişti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyordu; “Steam üzerinde bulunan oyunumuz Tribes of Midgard için önerilen satış fiyatı, Türkiye ve Arjantin üzerinde küresel açıdan diğer bölgelerde bulunan fiyatlandırma ile uyumlu olacak şekilde 15 Mayıs günü artacak. Sizlerle iletişimde kalmaya devam edeceğiz, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.” denildi. Bugün itibarıyla oyunun yeni fiyatı ise 190 TL olarak belirlenmiş durumda.

Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu
Tribes of Midgard

Tribes of Midgard sistem gereksinimleri

32 TL gibi bir fiyatla çıkış yapan ancak bugün 190 TL’ye çıkan Tribes of Midgard’ın en çok merak edilen tarafı ise sistem özellikleri. Sevilen açık dünya hayatta kalma oyunu için belirlenen sistem gereksinimleri şu şekilde;

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
İşlemci: Intel Quad Core i5-2300 veya AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 560 (1GB) veya AMD Radeon HD 7770 (1GB)
DirectX: Sürüm 11

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel Quad Core i5-2300 veya AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 Ti/970 (Yüksek ayarlar) ve 1070 (Ultra ayarlar) veya AMD R9 290/AMD RX480 (Yüksek ayarlar)
DirectX: Sürüm 11

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: