Steam Zam Şöleniyle Karşımızda: Divinity Ve Baldur’s Gate Oyunlarına Zam Yapıldı

Paylaş

Steam’in Türkiye dolar kurunda politikasını değiştirmesinden sonra birçok oyuna ara sıra zam gelmesine alışmıştık. Dün gece saatlerinde ise Larian Studios çıkışlı sevilen strateji oyunlarına zam yapıldı.

Steam zamları durmuyor!

Türkiye’de dolar kuru politikasını güncelleyen Steam’de ara sıra yapılan oyun zamlarına artık alışmaya başlamıştık. Sevdiğimiz veya daha önceden istek listemize attığımız birçok oyunda fiyat artışı yaşanması haliyle hepimizi üzmüştü. Ancak bu durum, biz oyuncuları biraz daha üzmeye devam edecek gibi görünüyor. Çünkü dün gece saatlerinde Larian Studios çıkışlı Baldur’s Gate 3 ve Divinity serisine çok büyük bir zam yapıldı.

Larian Studios’un geliştirdiği ve yayıncılığını üstlendiği 2020 çıkışlı erken erişim oyunu Baldur’s Gate 3, fena bir fiyat artışı gördü. Oyunun eski fiyatı 249 TL‘den işlem görürken, gece saatlerinde gelen zamdan sonra yeni fiyatı 799 TL oldu. Bu fiyat artışından sonra oyunun erken erişimden çıkmasını bekleyen oyuncular da bir hayli üzülmüş durumda. Bir diğer Larian Studios oyunları olan Divinity serisi de zamlardan nasibini aldı. Divinity: Original Sin Enhanced Edition 59 TL’den 499 TL’ye, Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition 75 TL’den 599 TL gibi bir fiyata yükseldi. Aynı zamanda Divinity II Developer’s Cut 31 TL’den 266 TL’ye ve Divinity Anthology ise 49 TL’den 399 TL’ye yükseldi.

Steam Zam
Baldur’s Gate 3

Tabii bu Steam zamları yetmemiş gibi bir de 10 Chamber’ın geliştirdiği ve yayıncılığını üstlendiği, son dönemlerin popüler eşli korku oyunu GTFO‘da fiyat artışına gitti. Önceden 249 TL‘ye satın alınan oyun tam 100 TL zamlanarak 349 TL oldu. GTFO için bir fiyat artışına gidilmesi zaten bekleniyordu ancak Larian Studios’un sevilen strateji oyunları için aynı beklentiye sahip değildik.

Ayrıca sevilen motosiklet yarış oyunu MotoGP serisinin bazı oyunlarında da fiyat artışı görüldü. MotoGP 17, 79 TL’den 149 TL’ye ve MotoGP 20 ise 119 TL’den 249 TL gibi bir fiyata yükselmiş durumda. Felaket tellalı gibi göründüğümün farkındayım ancak bu Steam zamlarından haberdar olmanız gerektiğini düşünüyorum. Bakalım önümüzdeki dönemlerde daha çok fiyat artışı mı yaşayacağız, yoksa düşüşlere mi şahit olacağız.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: