Zula Sistem Gereksinimleri

Paylaş

Zula sistem gereksinimleri, oyunu çalıştırmak için bilgisayarınızın karşılaması gereken donanım ve yazılım özellikleridir. 2013 yılında MadByte Games bünyesinde geliştirilmeye başlanan Zula, 2015 yılında oyun tutkunlarıyla buluşmuştu.

İlk Türk yapımı MMOFPS oyun unvanını elde eden Zula, kısa sürede oyun severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Türkiye’de oldukça geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan Zula; Brezilya, Tayland, ABD, Latin Amerika ve Avrupa başta olmak üzere birçok farklı bölgede çeşitli platformlarda yayınlandı. Klasik bir MMOFPS türü oyun gibi görünüyor olsa da Zula, etkileyici haritası ve oldukça geniş yelpazeli oyun modlarıyla ön plana çıkıyor. Öte yandan oyundaki haritaların büyük bir bölümü Türkiye’de izler taşıyor. Bununla birlikte oyunu indirip oynayabilmeniz için bilgisayarınızın sahip olması gereken bazı özellikler mevcut. İşte Zula sistem gereksinimleri, Zula kaç GB hakkında merak edilen tüm detaylar!

Zula Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Zula sistem gereksinimleri, mutlaka oyunu indirmeden önce incelemeniz gereken yazılım ve donanım özellikleridir. Donma ya da kasma gibi bir olumsuzlukla karşılaşmadan Zula oynayabilmeniz için bilgisayarınızın bazı özellikleri karşılaması gerekir. Bununla birlikte Zula, 2020 yılında yaptığı tanıtımla Zula Mobile ismiyle mobil oyun dünyasına da giriş yapmıştı.

Zula sistem gereksinimleri 2023
Zula sistem gereksinimleri 2023

Dolayısıyla PC’ler özelinde Zula sistem gereksinimleri kadar mobil oyun severler tarafından, sorunsuz bir Zula Mobile deneyimi için telefonların karşılaması gereken özellikler de merak ediliyor. Sorunsuz bir Zula Mobile deneyimi yaşamak istiyorsanız mobil cihazınızın;

 • Android işletim sistemine sahipse; 5.0
 • iOS işletim sistemine sahipse; 9.0

sürümlerin üzerinde olması yeterlidir. Cihazınızdaki işletim sistemi sürümü bu özellikleri karşılıyorsa Zula Mobile deneyimini mobil cihazınıza taşıyabilirsiniz.

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri

Zula minimum sistem gereksinimleri, oyunu bilgisayarınıza indirerek minimum değerlerle çalıştırabilmeniz için yeterlidir. Bununla birlikte oyunun 2015 yılında yayınlanmış olması, bugün birçok bilgisayarın minimum sistem gereksinimlerini karşılayabileceği anlamına geliyor. Dolayısıyla yeni bir bilgisayara sahipseniz, çok büyük olasılıkla Zula’yı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarınızın karşılaması gereken minimum Zula sistem gereksinimleri şu şekilde:

 • Depolama Alanı: 8 GB saklama alanı ve 6 GB indirme alanı
 • RAM:2 GB
 • İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R5 M320 ya da Intel HD Graphics 4000
 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10 – 32 Bit

Bu donanım özelliklerine sahip bir bilgisayarla Zula’yı indirebilir ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri

Zula önerilen sistem gereksinimleri ise oyun deneyiminizi en yüksek noktaya taşıyacaktır. Çok daha canlı grafikler, hızlı ve sorunsuz bir oyun içi etkileşimle Zula oynamak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimleri çok daha yeterlidir. Dolayısıyla bilgisayarınızın bu özelliklere sahip olması durumunda Zula oynarken keyfinizi ve oyun içi deneyiminizi katlayabilirsiniz.

Önerilen değerlerden oluşan Zula sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

 • Depolama Alanı: 9,5 GB saklama, 6 GB indirme boyutu
 • RAM: 4 GB
 • İşlemci: Dual Core CPU 3.0 GHz
 • Ekran Kartı: Radeon R7 M260 ya da Graphics Intel HD 520
 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10 – 64 Bit

Bu donanım özelliklerine sahip bilgisayarlarla Zula oyununu maksimum düzeyde verimlilikle oynayabilirsiniz.

Zula Kaç GB?

Zula sistem gereksinimleri kadar oyun tutkunları tarafından Zula kaç GB sorusu da merak ediliyor. Minimum sistem gereksinimleri diğer birçok oyuna göre çok daha düşük olan Zula’yı indirmek için bilgisayarınızda temel olarak 8 GB saklama alanı olması yeterlidir. Aynı zamanda oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için bilgisayarınızda 2 GB RAM bulunması da gerekir.

Türk oyunları ile aranız iyiyse bu yıl PC’ye geliştirilen bütün Türk oyunlarını hemen buradaki listemizden inceleyebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: