Unreal Engine 5.2 İle Geliştirilen Zelda: Ocarina of Time Remake Projesi İndirmeye Açıldı!

Paylaş

Zelda: Ocarina of Time Remake hayran yapımı projesi Unreal Engine 5.2 ile geliştirildi ve indirmeye açılmış durumda. PC platformunda Zelda oyunlarını merak eden hayranlar için leziz bir fırsat sunacak hayran yapımı projenin demo sürümü yayınlandı. CryZENx’in Discord sunucusu üzerinde erişime açılan demoyu şu anda dileyen herkes indirip PC’de oynayabilir.

Unreal Engine 5.2 ile geliştirilen Zelda: Ocarina of Time Remake demosu çıktı!

İlk kez 1998 yılında Nintendo 64 için yayınlanan Zelda: Ocarina of Time remake sürümüyle oyuncuların karşısına yeniden çıkıyor. İlk kez tanıtıldığında bizi hayretler içerisine düşüren Unreal Engine 5.2 oyun motoru teknolojisiyle geliştirilen yeniden yapım, aynı zamanda yeni Lumen aydınlatma teknolojisini de kullanıyor.

Zelda: Ocarina of Time Remake
Unreal Engine 5.2’nin gelişmiş özellikleriyle bir Zelda oyunu görmek sıradışı ve mutluluk verici.

Oyun geliştirme teknolojileriyle arası pek olmayanlar için Lumen‘den kısaca bahsetmek gerekirse; bu teknoloji oyunlardaki küresel ışıklandırmaları gerçeğe en yakın hale getiren sistemdir. Işıkların bütün yüzeylerden gerçeğe en yakın şekilde yansıyarak normalde herhangi bir aydınlatma nesnesi kullanmayan yerleri de gerçekçi şekilde ışıklandırmasını sağlıyor. Yani küresel ışıklandırma tarafında tamamen bambaşka ve daha gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Zelda oyunlarının en kötüsünün bile eleştirmenler nezdinde en iyi oyunlar arasına girdiğini göz önüne alırsak, daha önce Nintendo konsollarına sahip olmamış oyuncular için bununu sebebini anlamak adına güzel bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Zelda: Ocarina of Time Remake şu anda demo sürümüyle indirilebilir durumda ve hayran yapımı diğer projelerden farklı olarak tamamen işlevsel oynanış mekanikleriyle beraber geliyor. Yani üzerinde fazlaca çalışıldığı son derece aşikar. Aşağıdan da oyunun Unreal Engine 4.27 sürümünden kaydedilmiş bir oynanış videosunu görmeniz mümkün.

Demo sürümünü şu anda CryZENx Discord sunucusu üzerinden indirebilirsiniz. Tabii oyun motoru teknolojisinin avantajları aynı zamanda sisteminizin biraz güçlü olmasını da gerektiriyor. Demonun 7 GB kadar bir dosya boyutu var ve geliştiricisi normalde Patreon destekçileri için özel olarak sunduğu 4 haritayı daha dahil etmiş.

Serinin son oyunu olan Zelda: Tears of the Kingdom da çok sevilmiş ve tüm eleştirmenler tarafından neredeyse tam puan alarak zirveye oturmuştu. İnceleme puanlarını öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: