Söylenti: Yeni Xbox Sunumu Redfall, Forza ve Birçok Oyundan Detaylarla Gelecek

Paylaş

Bildiğiniz gibi PlayStation ve Xbox gibi büyük yayıncılar, yılın bazı dönemlerinde hem geliştirmekte oldukları hem de yeni oyunları için detayları paylaştıkları sunumlar düzenlerler. Bir süredir ses soluk çıkmasa da, Windows Central tarafından bildirildiği üzere yakında yeni Xbox sunumu karşımızda olabilir. Bethesda’yı da aldıktan sonra gösterecek çok şeyi olan Microsoft tarafından gelecek her gelişme oyuncular tarafından merakla bekleniyor. İşin ucunda Redfall ve Forza Motorsport gibi oyunlar olduğunu da düşünürsek, yeni sunum büyük ilgiyle karşılanacak gibi görünüyor.

Yeni Xbox sunumu Developer_Direct’in tarihi bile belli olmuş

Windows Central’dan Jez Corden’in bildirdiği üzere ufukta yeni Xbox sunumu karşımıza çıkabilir. Oyuncular Xbox oyunlarından gelecek en ufak bilgi kırıntısını dahi merakla beklerken, yayıncıdan henüz herhangi bir duyuru ya da bilgi gelmemişti. Corden “Bilgilerimiz doğruysa daha fazla beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor” diyor.

Developer_Direct adıyla karşımıza çıkacak yeni Xbox sunumu, E3, Gamescom gibi büyük fuarların dışında oyunculara yeni oyunlar hakkında bilgi vermek için Microsoft ve Xbox’ın yeni bir girişimi olabilir. Yani yakın zamanda yapılacak bu gösterim, bir serinin başlangıcı niteliğinde olabilir. Ubisoft’un her yıl yaptığı Ubisoft Next, EA’in yaptığı EA Play gibi Xbox da buna düzenli bir etkinlik olarak devam edebilir.

Yeni Xbox sunumu 25 Ocak'ta yapılabilir
Görsel: Xbox YouTube

Developer_Direct gösteriminin Xbox’ın Twitch ve YouTube kanallarında 25 Ocak 23:00’da gerçekleşeceği söyleniyor. Tabi tarihlerin değişebileceğini unutmamakta fayda var. Gösterimde Redfall, Minecraft Legends, Forza Motorsport ve ZeniMax Online stüdyosundan yeni bilgiler karşımıza çıkacak. Yeni Xbox sunumu hem Xbox’tan hem de Bethesda’dan haberlerin geldiği bir gösterim olacak.

Ancak öyle görünüyor ki Starfield için E3 gibi daha büyük bir oyun fuarını bekliyorlar. Yani önümüzdeki sunumda beklentilerimizi buna göre şekillendirmemizde fayda var.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: