Yeni Mortal Kombat Oyununun Detayları Sızdırıldı: Seri Baştan Başlıyor!

Paylaş

Netherrealm Studios dün yayınladığı kısa bir fragman ile yeni oyunun MK12 olmayacağı konusunda söylentilere yol açmıştı. Serinin başa dönüp yeni Mortal Kombat oyununun da “Mortal Kombat 1” adıyla çıkması bekleniyor. Twitter’da güvenilir bir kaynak olan billbil-kun’un paylaştığı bilgilere göre de platformları ve fiyatı aşağı yukarı belli olmuş durumda.

Mortal Kombat 1 geliyor, yeni nesil konsollara çıkacak

Netherrealm Studios’un sevilen dövüş oyunu serisinin yeni oyunu büyük ihtimalle Mortal Kombat 12 adıyla çıkmayacak. Bunun yerine stüdyo seriyi başa döndürmeye karar vermiş gibi görünüyor. Dün sosyal medya ve YouTube üzerinde yayınladıkları yeni kısa fragman ile bunun mesajını da vermişlerdi. Resmi duyurunun ise elinin kulağında olduğunu söyleyebiliriz.

Bu videonun üzerine oyun sektöründe yaptığı sızıntılarıyla genelde isabetli bilgiler paylaşan billbil-kun da yeni detayları bir gönderisinde yayınladı. Kişinin söylediğine göre yeni Mortal Kombat oyunu PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Nintendo Switch platformlarında yayınlanacak. Eski nesil konsollara ise çıkmayacak.

Bununla birlikte oyunun standart sürümünün 70 dolar, özel sürümünün 110 dolar ve “Kollector’s Edition” adındaki koleksiyoncu sürümünün ise 250 dolar fiyatından satılacağı belirtiliyor. Bu rakamlara bakarak yeni Mortal Kombat oyununun Türk Lirası ile fiyatının da 900-1000 TL civarında olacağını söyleyebiliriz. Zira şu anda 50 dolar fiyat etiketiyle satılan MK11’in Türkiye fiyatlandırması 670 TL olarak yapılmış durumda.

Bilgileri paylaşan kişi aynı zamanda resmi duyurunun da yakında yapılacağını söylüyor. Tabi Netherrealm’deki hareketlenmeleri hesaba katarsak önümüzdeki hareketli yaz aylarında yeni Mortal Kombat oyunu da karşımıza çıkacak diyebiliriz. Stüdyo seriyi sıfırlayarak baştan başlayacak gibi görünüyor. Yukarıdan izleyebileceğiniz fragmanda bunun mesajı açık şekilde verilmişti.

Henüz oyunun resmi duyurusu olmadığından elimizde de pek fazla detay bulunmuyor fakat gelişmeleri en hızlı şekilde sizlere aktarmaya gayret edeceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: