IO Interactive İmzalı James Bond Oyunu Project 007’den Haber Var

Paylaş

Hitman serisiyle tanıdığımız ünlü oyun geliştiricisi IO Interactive’in geliştirici koltuğunda oturduğu yeni James Bond oyunu Project 007 hakkında ilginç detaylar öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde stüdyo CEO’su Hakan Abrak ile Edge dergisinin 391. sayısı için yapılan röportajda paylaşılan detaylarla birlikte yapım hakkında pek çok yeni bilgiye sahip olduk. Dilerseniz, röportaj sırasında paylaşılan önemli açıklamalara göz atalım.

Hitman geliştiricisinden yeni James Bond oyunu: Project 007

Öncelikle IO Interactive ekibinin yapımcılığını üstlendiği yeni 007 maceramız Roger Moore’dan daha çok Daniel Craig’e yakın olacak. Genel itibarıyla filmlerden ve aktörlerden bağımsız, orijinal bir hikaye sunacağı bilinse de izlenim açısından James Bond’umuzdan tarzı sebebiyle Daniel Craig havası alındığı belirtiliyor. Daha önceki dönemde yayımlanan iş ilanlarındaki “üçüncü şahıs kamera açısı yapımlarda deneyim” arayışı sebebiyle, ekibin daha önceki Hitman oyunlarından, en azından kamera açısı konsunda, pek farklı olmayacağı görülüyor.

Project 007
IO Interactive İmzalı James Bond Oyunu Project 007'den Haber Var

Ayrıca yeni oyunun “Hitman’in serbest biçimli gezilerinden daha senaryolu bir deneyim” olacağı iddia ediliyor. Hikayeye göre ise “Bu, gadget’ları çağrıştıran ve belki de Ajan 47’nin öldürücü hedeflerinden bir adım uzakta olan ‘nihai casusluk fantezisi’ olarak nitelendiriliyor. Tamamıyla sır perdesinin arkasına saklanan yeni James Bond oyunu hakkında herhangi bir fragman, oynanış görüntüsü veya açıklama görmemiş olsak da tema ve genel mekaniklerde Hitman serisiyle benzer bir anlayışta olacağı hissediliyor. Ekibin alıştığı gizlilik limanından uzaklaşılan ilk oyun olan Project Fantasy ise bu yılın şubat ayında duyurulmuştu.

Ancak ne yazık ki Project 007 yakın tarihlerde çıkacak gibi görünmüyor. Zira oyunun yapım aşamasında olduğu haberini ilk aldığımız 2020 yılında dahi takvim olarak 2025 senesi civarı işaret ediliyordu. İyi tarafından bakmak gerekirse IO Interactive geliştirme ve cilalama aşaması için oldukça uzun bir zaman dilimine sahip olacak. James Bond’u minimum hatayla ve maksimum kaliteyle oynama şansımız oldukça yüksek olabilir.

Hitman serisiyle tanıdığımız IO Interactive'in geliştirici koltuğunda oturduğu James Bond oyunu Project 007 hakkında ilginç detaylar öğrenildi.
IO Interactive İmzalı James Bond Oyunu Project 007'den Haber Var

Bahsettiğimiz özellikler haricinde yeni James Bond oyunu hakkında bilinen ek bilgiler olmasa da Project 007’nin ana sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarız ilerleyen aylarda gizem örtüsünün arkasındakileri bir nebze de olsa görebiliriz. Şimdilik bildiklerimiz bu kadar…

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: