Yeni Bir Half-Life Oyunu Sızdırılmış Olabilir!

Paylaş

Uzaylı istilası, Half-Life 3’ün çıkmasından çok daha olası olduğu için bu haber bizi biraz şüphelendiriyor. Ancak yine de sızıntılar mevcut!

Yeni bir Half-Life oyunu geliyor olabilir!

Half-Life, oyun dünyasının en ikonik yapımlarından bir tanesi. İlk oyunu günümüzdeki çoğu yapıma adeta ders niteliğindeydi ve devam oyunu ise resmen çığır açan bir temele sahipti. Halen daha oynaması çok zevkli olan bu seri için yeni gelişmeler yaşanıyor diyebiliriz. Seri, Half-Life 2: Episode 2’den sonra tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş, ancak Half-Life: Alyx ile hiç beklenmedik bir şekilde tekrar canlanmayı başarmıştı.

Alyx ise Half-Life 3 öncesinde oyuncuya hikayeyi biraz özetlemek ve senaryoyu bir sonraki oyuna bağlamak adına çok iddialı bir iş olmayı başarmıştı. İşte bu durumlar göz önüne alındığında, yapılan sızıntılar da bizlere biraz olsun mantıklı gelmeye başlıyor. Half-Life 3 çıkmasa bile muhtemelen yeni bir Half-Life oyunu görmemiz çok olası.

Yeni bir Half-Life oyunu geliyor olabilir!
Yeni bir Half-Life oyunu geliyor olabilir!

23 Ağustos günü başlayacak olan oyun fuarı Gamescom, birçok firmaya ev sahipliği yapacak. Yeni oyun duyurularının yanı sıra geçmiş oyunlara ait birçok farklı içeriği de görme şansına erişeceğiz. Fuar başlamadan önce yayımlanan resmi katılımcı listesi içerisinde Valve’ın olmaması pek sürpriz bir süreç değildi. Nitekim, Gamescom’un katılımcılar sayfasında artık şirketi görebiliyoruz fakat ne amaçla orada olduğu bizlere söylenmiyor. Yapılan bazı sızıntılar ise Valve’ın yeni bir Half -Life oyunu duyurabileceğini gösteriyor.

Gamescom’un bir uygulaması içerisinde yer alan katılımcı listelerine bakacak olursanız Valve’ın yer aldığını ve sergileyeceği markanın ise Half-Life olduğunu görebilirsiniz. Akıllara ise 3 farklı seçenek geliyor. Bunlardan ilki, gerçekten yeni bir Half-Life oyununun duyurulma aşamasında olduğu. İkincisi ise bunun tamamen bir hata olabileceği. Yani Gamescom’un bu uygulamasında -Bizce düşük bir ihtimal olsa bile- hata gerçekleşmiş olabilir. Üçüncüsü ise Counter-Strike 2 hakkında daha fazla detay duyurulabilecek olması. İlk ihtimal dışındakiler bizce düşük olasılıklı olsa bile göz önünde bulundurmakta fayda var.

Telif hakları sebebiyle görselleri burada yayımlayamıyoruz. Ancak siz görmek isterseniz buradaki link üzerinden gerekli sayfaya girebilirsiniz. Ayrıca görselleri açmak için bir VPN uygulamasına sahip olduğunuzda emin olun.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: