KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Amazon Prime Oyun Uyarlamalarına Doymuyor: Yakuza Dizisi Duyuruldu!

Paylaş

Fallout’dan sonra bir oyun daha TV karşısına çıkıyor, Amazon Prime Yakuza dizisi çektiğini duyurdu. Amazon’un Prime Video’yu kullanıcı sayısını arttırma stratejisinin oyuncuları ekran başına çekmek olduğu gözüküyor. Öyle ki Amazon Prime geçtiğimiz yıllarda Tombr Raider’ın isim haklarını satın almış ardından da Fallout dizisi için Bethesda ile anlaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlandığı haberi gelen Tomb Raider dizisinden sonra bu kez de Yakuza dizisi hayranlarıyla buluşacak.

Like a Dragon: Yakuza dizisi çok yakında sadece Amazon Prime’da olacak

2022 yılında ‘Yakuza’ serisinin adı ‘Like a Dragon’ olarak değiştirilmişti. Serinin son oyunu Like a Dragon: Infinite Wealth da geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürülmüştü. Like a Dragon serisi yani eski adıyla Yakuza, bu sefer de Live-Action (Canlı Aksiyon) dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Like a Dragon: Yakuza dizisini, Netflix’in ‘The Naked Director’ dizisiyle ünlenen Masaharu Take tarafından yönetilecek. Dizinin başrolünde de Kazuma Kiryu’yu Ryoma Takeuchi canlandıracak. Like a Dragon: Yakuza iki partiden oluşan toplamda 6 bölüm ile seyircilerin karşısına çıkacak. İlk parti 25 Ekim, ikinci parti 1 Kasım tarihinde Amazon Prime üzerinden dünya çapında 240’tan fazla ülkede yayınlanacak.

Yakuza Dizisi
Amazon Prime’ın Like a Dragon: Yakuza dizisinin yönetmeni ve başrol oyuncusu.

Amazon Prime’ın yeni dizisi bugün Tokyo’daki Gajoen Otel’de düzenlenen basın toplantısında duyuruldu. Başrol Ryoma Takeuchi ve Masaharu Take özellikle Japonya’da çokça hayranı olan serinin oyun uyarlamasının sürecini tartıştılar. Kameraların karşısına geçen başrol oyuncusu Ryoma Takeuchi dizi için yaptığı imaj değişikliği hakkında konuştu ve şunları söyledi: “Kiryu Kazuma’yı forma girmeden oynayamazsınız, bu yüzden kendimi bu işe vermem gerektiğini biliyordum. Bu sadece benim için değil, kostüm ve makyaj ekipleri için de bir işti. Sadece bu çekime hazırlanmak iki buçuk saatimi aldı.”

Vücudunu şekillendirdiğini söyleyen başrol cümlelerine şunları ekledi: “Bu kısmen Kiryu Kazuma’nın, kısmen de benim işim. Role o kadar yaklaştım ki onun nerede bitip benim nerede başladığımı ayırt etmek zordu. Buna rol için forma girmek, kostüm ve benzeri şeyler de dahildi. Kiryu rolünü oynamaktan ziyade, onun ailenin bir parçası haline geldiğini hissediyorum.” Ardından söz yönetmen Masaharu Take’ye geldi, “Takeuchi gibi fiziksel olarak büyük birinin bu role sahip olması büyük bir fark yaratıyor. Vücudunu herkesten daha iyi tanıdığını anladım, bu yüzden forma girme işini ona bıraktım. Takeuchi tüm aksiyonu da kendisi yaptı. Etkileyiciydi.” dedi.

Kaynak:IGN
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: