Xbox Game Pass Türkiye Fiyatı Zamlanıyor: Yeni Fiyat Kesin Olmasa da Karşımızda

Paylaş

Türk oyuncusunun son kalesi olan Xbox Game Pass Türkiye fiyatı tarafında değişikliğe gidiyor. Bölgesel olarak çeşitli pazarlarda yapılacak fiyat değişikliklerinden Türkiye de nasibini alacak ve fazlasıyla uygun olan aboneliğin yeni fiyatı hakkında gelen resmi olmayan bilgiler oldukça üzücü.

Xbox Game Pass Türkiye fiyatı 120 TL’ye yükselebilir

The Verge tarafından paylaşılan yeni bir tabloya göre ülkemizdeki Xbox Game Pass Ultimate fiyatı 44,99 TL’den 120,99 TL’ye, Game Pass PC fiyatı ise 29,99 TL’den 79,99 TL’ye yükselecek. Ülkemizde şu ana kadar aşırı uygun fiyatıyla dikkat çeken abonelik hizmetinin fiyatının üç kat artması ise artık oyunculuğun her anlamda fazlasıyla masraflı bir hobi haline geldiğini gözler önüne seriyor.

Son kale yıkıldı. Xbox Game Pass Türkiye fiyatı yükseliyor.
Son kale yıkıldı. Xbox Game Pass Türkiye fiyatı yükseliyor.

Öte yandan sunduğu ayrıcalıklara bakarak halen Xbox Game Pass’in uygun bir hizmet olduğunu da söyleyebiliriz. Zira Bethesda’nın Starfield oyununun ilk günden katılacağı abonelik sistemi içerisinde PC ve Xbox konsollar için yüzlerce birbirinden güzel oyun barındırıyor. Oyunları tam fiyatıyla almaktan ise hala aboneliğin fiyatını yıllık olarak hesaplasak bile daha cazip olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca yeniden vurgulamak gerekiyor ki şu anda gördüğümüz fiyatlar resmi bir açıklama ile duyurulmadı. Resmi duyuru gelene kadar eski fiyatlandırmadan devam edilecek ve muhtemelen fiyat değişikliği öncesinde abonelere mail yoluyla bilgilendirme yapılacak. Bu nedenle maillerinizi kontrol etmenizi de tavsiye ederiz.

Türkiye’deki oyunculara konsol fiyatları, oyun zamları derken son olarak da Xbox Game Pass Türkiye fiyatı da zamlanınca nakavt yumruğunu yemiş olduk. Şu anda bir haberi yazarken ne kadar üzgün olabilirsem, işte tam o kadar üzgünüm. Türkiye’de oyuncu olmak artık her zamankinden daha zor.

The Verge’e göre fiyat artışı 6 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: