Xbox Game Pass Fiyatı Zamlanıyor: İlk Gün Oyunlarını İçermeyen Yeni Bir Katman da Eklenecek!

Paylaş

Xbox Game Pass fiyatları yakın zamanda zamlanacak. Aynı zamanda abonelik servisine yeni bir katman ekleyen ve ilk günden Game Pass’e gelen oyunları kapsamayan daha ucuz bir seçenek de yer alacak. Türkiye’deki oyuncuların göz bebeği haline gelen ancak zamlandıkça cazibesi azalan abonelik servisinin fiyatları yeniden yükseliyor. Gelin hem yeni fiyatlara, hem de eklenen servis katmanına birlikte göz atalım.

Xbox Game Pass fiyatları yükselecek: Son tarih 12 Eylül

Hayatta üç şeyden kaçamazsınız; ölüm, vergiler ve zamlar. Maalesef bugün de Xbox Game Pass fiyatlarının artacağına dair haberler yayılmaya başladı. Resmî destek tarafından bildirildiği üzere Microsoft’un popüler abonelik servisinde fiyat artışına gidilecek. Bununla birlikte, şirket konsol tarafı için yeni bir katmanı da abonelik servisinin bir parçası haline getirecek. Bu tarafta ilk günden servise eklenen oyunlar, hemen dahil olmayacaklar. Çıktıktan bir süre sonra kütüphaneye eklenecekler.

Xbox Game Pass fiyatları
Tablo: Klobrille

PC oyuncularının endişelenmeleri gereken bir durum olmadığını belirtelim. PC Game Pass aboneliğinde herhangi bir özellik değişikliği olmayacak, yalnızca fiyat tarafında bir artış olacak. Henüz konsol tarafı için belirlenen ve ilk gün oyunlarını içermeyen paket için bir ücret bilgisi olmasa da, yeni fiyatlar da şu şekilde:

Yeni Xbox Game Pass fiyatları

  • PC Game Pass: 159₺ 209₺/Ay
  • Xbox Game Pass Ultimate: 209₺ 309₺/Ay
  • Xbox Game Pass Core: 159₺ 175₺/Ay

Küresel çapta yaşanan bu fiyat artışı, ne yazık ki ülkemizi de ekledi. Ayrıca eklenecek “Xbox Game Pass Standard” katmanı ilk günden sisteme eklenen oyunları içermeyecek ve yalnızca konsol oyuncuları tarafından kullanılabilecek. Zira, “Game Pass for Console” aboneliği bundan sonra faaliyetten kalkacak. Oyuncular bunun yerine, Core, Standart veya Ultimate planları arasından seçim yapacaklar.

Eğer PC’den abonelik servisini kullanan bir oyuncuysanız, 12 Eylül tarihine kadar endişe etmenizi gerektiren bir durum yok. Zira bütün bu söz konusu fiyat artırımları 12 Eylül itibarıyla yürürlüğe girecek. Yani 11 Eylül’e kadar yaptığınız bütün yenilemelerde eski fiyatlandırma üzerinden ücretlendirileceksiniz.

PlayStation Store zamlarının etkisini henüz atlatmışken yaşanan bu Xbox Game Pass zamları, Steam’in dolara geçmekle aslında iyilik yaptığını gösteriyor desek yanılmış olmayız herhalde. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda bizlerle ve diğer okurlarımız ile paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: