KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Xbox Game Pass Core Resmi Olarak Duyuruldu: Güle Güle Live Gold!

Paylaş

Xbox Game Pass Core aboneliği geçtiğimiz dakikalarda duyuruldu ve Live Gold’un artık tarihe karışma zamanı gelmiş gibi görünüyor. Ancak bu değişimin oyuncuları etkileme noktasında endişe uyandırıcı herhangi bir durum söz konusu değil. Oyuncuların merak edebileceği “uzattığım Game Pass aboneliğine ne olacak?” sorularını da sizler için netliğe kavuşturuyoruz.

Xbox Game Pass Core geliyor, Live Gold gidiyor

Yayınlanan yeni bir video eşliğinde duyurulan abonelik hizmeti güncellemesi, bazı değişiklikleri de beraberinde getirecek ancak mevcut Live Gold üyelerini olumsuz etkileyen hiçbir şey görünmüyor. Yani Live Gold abonesiyseniz Xbox Game Pass Core’dan devam etmek için yapmanız gereken herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Xbox Game Pass Core

Yeni abonelik hizmeti “Core Collection” adında 25 oyundan oluşan bir kütüphane ile birlikte gelecek. Şimdilik Xbox Game Pass Core oyunlarının tamamı resmi olarak duyurulmasa da paylaşılan kadarı şu şekilde:

 1. Among Us
 2. Descenders
 3. Dishonored 2
 4. Doom Eternal
 5. Fable Anniversary
 6. Fallout 4
 7. Fallout 76
 8. Forza Horizon 4
 9. Gears 5
 10. Grounded
 11. Halo 5: Guardians
 12. Halo Wars 2
 13. Hellblade: Senua’s Sacrifice
 14. Human Fall Flat
 15. Inside
 16. Ori & The Will of the Wisps
 17. Psychonauts 2
 18. State of Decay 2
 19. The Elde Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Xbox Live Gold ile alınan oyunlar gidecek mi?

Bunun net cevabı ise hayır, gitmeyecek. Xbox Game Pass Core aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca eski abonelikten aldığınız oyunlar da sizinle birlikte kalmaya devam edecek.

Live Gold aboneliğinde olan çapraz oyun ve çevrim içi bağlantı özellikleri hiçbir değişiklik olmadan Game Pass Core’a taşınıyor. Bu tarafta yaşanan tek değişiklik ise abonelik hizmetinin isminin değişmesi olacak. Yani Xbox Live Gold aboneliğinizdeki temel içeriklerin hiçbiri ortadan kaybolmayacak.

Xbox Game Pass Core Türkiye fiyatı nasıl olacak?

Xbox’ın Türkiye tarafında web sitesinde henüz yeni abonelik hizmeti ile bir bilgi bulunmasa da kısa bir araştırma sonucu bazı sonuçlara vardık. Yeni abonelik hizmeti Game Pass Core, dolar bazında Live Gold ile aynı fiyat etiketini paylaşıyor. Dolayısıyla Türkiye tarafında da bir değişikliğe en azından ilk etapta gidilmeyeceğini düşünüyoruz.

Buna göre Xbox Game Pass Core fiyatı aylık 79,99 TL olacak. Abonelik hizmeti 14 Eylül 2023 tarihinde hizmete girecek. Xbox Live Gold ise 1 Eylül’de görevini tamamlayıp köşesine çekilecek.

Ayrıca Game Pass’e eklenecek şahane oyunları merak ediyorsanız, sizi bu tarafa alalım.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: