Weapon Craft Run Adındaki Türk Oyunu Google Play Store’da Fırtınalar Estiriyor!

Paylaş

Türkiye mobil oyunlar anlamında son yıllarda iyi bir yükseliş yakalamış durumda ve Weapon Craft Run da bunun harika bir örneği diyebiliriz. Toplamda 2 milyon indirmeyi geçen mobil oyun aynı zamanda “Yarış” kategorisinde ilk sıraya gelmiş durumda. Tüm oyunlar arasında 20. sıraya yerleşen oyun en çok kâr getiren oyunlar arasında da 9. sırayı kapmayı başardı.

Weapon Craft Run 2 milyon indirmeyi geçmiş durumda

Şeyma Yılmaz, Barış Yılmaz ve Erman Geliboluoğlu tarafından 2018’de İstanbul’da kurulan Türk oyun stüdyosu Aden Games’in Weapon Run Craft adındaki oyunu başarılara doymuyor. Stüdyo daha öncesinde de dünya genelinde 10 milyon indirmeyi aşan mobil oyunları Gold Rush 3D’yi geliştirmişti. Hyper Casual alanında oldukça başarılı oyunlar çıkaran stüdyo, mobil oyun pazarında önemli bir paya sahip ve bu bizi fazlasıyla gururlandırıyor.

Weapon Craft Run
Weapon Craft Run ekran görüntüsü.

Yayıncılığını Rollic Games’in yaptığı Weapon Craft Run, sonsuz koşu türünde bir mobil oyun. Yarış kategorisinde hem Android hem de iOS platformlarında zirveyi kapmakla birlikte en çok kazandıran oyunlar arasında da 9. sıraya yerleşmiş durumda.

Eğer mobil oyunlarla aranız iyiyse, oyunun Google Play Store sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Oynaması ücretsiz olan oyun içerisinde 120 eşsiz bölüm, mağaza ve çeşitli birçok içeriği barındırıyor. Ayrıca şu anda ülke genelinde geliştirilmekte olan bütün Türk oyunlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Aden Games‘i bu başarısından ötürü kutluyor ve onlardan nice başarı dolu haberler görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: