War Thunder Sistem Gereksinimleri ve Teknik Ayrıntılar

Paylaş

War Thunder sistem gereksinimleri ve teknik ayrıntılarını detaylıca ele alacağımız içeriğimize hoş geldiniz. Yıllardır savaş oyunları arasında en sevilenlerden birisi olan oynaması ücretsiz yapım, hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Gelişen bilgisayar teknolojileri ve oyunun geçirdiği yenilenme süreçlerinin ardından, minimum ve önerilen tarafta War Thunder’ın donanım olarak talepleri de değişkenlik gösteriyor. Haliyle, oyuncular nezdinde bu durum ciddi kafa karışıklıklarına yol açabiliyor.

Oyuncuların ihtiyaç duyacağı bilgisayar donanımlarına, War Thunder’ın kaç GB RAM istediği gibi detaylara ve merak ettiğiniz her şeye bu içerikle yer vermeye çalışacağız. Öyleyse buyursunlar, hep birlikte oyunun nelere ihtiyaç duyduğuna göz atalım.

War Thunder sistem gereksinimleri neler?
Oyunda uçak, helikopter ve tank gibi savaş makinelerini kullanabilirsiniz.

War Thunder sistem gereksinimleri neler?

Hemen hemen her oyun için “sistem gereksinimleri” olarak adlandırdığımız listeler, ihtiyaç duyulan bilgisayar donanımlarıdır. Gaijin Entertainment’ın oyunu War Thunder için de bu kaide değişmiyor. Öyle ki minimum sistem gereksinimlerinde belirtilen donanımlara sahip değilseniz, oyunun performansı kısmında resmî oyuncu desteği de size yardımcı olamıyor. Ayrıca önemli bir not geçelim, takvimlerimiz 1 Ocak 2024‘ü gösterdiği anda Windows 10’dan daha eski işletim sistemleri için destek kesilecek. Bu bilgiler ışığında gelin donanımlara yakından bakalım.

Minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Çift çekirdekli, 2.2 GHz saat hızında çalışan bir CPU
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon 77 serisi
  • DirectX: Sürüm 11

Önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 11
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K ya da AMD Ryzen 5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 570
  • DirectX: Sürüm 12

War Thunder kaç GB?

War Thunder’ı bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 51 GB boş alanınızın bulunması gerekiyor.

War Thunder kaç GB RAM istiyor?
War Thunder sistem gereksinimleri

Ayrıca, Steam platformundan indirildiğinde oyuncuları 49,1 GB gibi bir indirme boyutu karşılayacak. Bu da 100mbit/s hızındaki bir internet bağlantısıyla, takriben 1 saat 20 dakika içerisinde indirme işleminin biteceğini gösteriyor. Ardından girip tank savaşlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Oyun hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları

Bu başlıkta da oyun hakkında kullanıcıların en çok merak ettiği soruları derleyip, yanıtlayarak kafalardaki soru işaretini gidermeye çalışacağız. Ayrıca siz de sorularınızı bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

War Thunder kaç GB RAM istiyor?

Oyunu çalıştırabilmek için sisteminizde en az 4 GB RAM belleğin bulunması gerekiyor. En iyi deneyim için ise 16 GB öneriliyor. War Thunder sistem gereksinimleri geniş bir yelpazeye sahip ve her türden bilgisayara hitap ediyor.

War Thunder internetsiz oynanır mı?

Hayır, War Thunder çok oyunculu bir savaş oyunudur. Genişbant internet bağlantısı bulunmayan bilgisayarlarda oynamak mümkün değildir.

Türkçe dil desteği var mı?

Evet, War Thunder’ı Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Steam’den indirdiğinizde, oyun otomatik olarak Türkçe şekilde inecek.

Sonuç

Sonuç olarak War Thunder sistem gereksinimleri ile ilgili bilmeniz gereken teknik ayrıntılar bu şekildeydi. Eğer aklınıza takılan farklı sorular olursa bizlerle yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, aralarında War Thunder’ın da bulunduğu en iyi ücretsiz oyunlar listemizi henüz görmediyseniz, fikir edinmek adına göz gezdirebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: