KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

VALORANT Konsollara Geliyor: Kapalı Beta Ufukta Göründü Bile!

Paylaş

En popüler FPS oyunlarından birisi olan VALORANT PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarına geliyor. Summer Game Fest sırasında yapılan resmî duyuru sonrasında Riot Games tarafından da yeni detaylar paylaşıldı. Kapalı beta süreciyle peyderpey gelecek oyun, konsol oyuncuları için de yeni bir rekabetçi kapı aralayacak. Peki konsollara gelecek Valorant’ın kapalı betası ne zaman başlayacak? Gelin bu sorunun yanıtını birlikte verelim.

VALORANT Konsol sürümü PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için geliyor!

VALORANT konsol sürümü için kapalı beta ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa ve Japonya’da 14 Haziran 2024‘te başlayacak. Bu tarihten kısa bir süre sonra ise tüm dünya için erişilebilir olacak.

VALORANT konsol sürümü ne zaman çıkacak
Kapalı beta bu hafta gerçekleşecek.

Riot Games’in konsol tarafında da hareketlenmesinin bir meyvesi olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarına çıkacak VALORANT, mevzubahis platformlarda da rekabetçi bir FPS deneyiminin kapılarını aralayacak.

Kapalı betaya kaydolmak için buradaki bağlantıdan resmî web sitesine giderek kayıt olabilirsiniz.

VALORANT PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için geliştirilen konsol sürümü, rekabet ortamını koruyabilmek adına PC ile çapraz oyuna sahip olmayacak. Yani bir diğer deyişle, konsol oyuncuları ve PC oyuncuları birlikte oyunu oynayamayacaklar. Ancak hesapları sayesinde oyuncular PC, PS5 ve Xbox Series X|S üzerinde ortak bir ilerleyişe sahip olabilecekler. Aynı zamanda tüm güncelleme, değişiklik ve yamalar bütün platformlara eşzamanlı olarak gelmeye devam edecek.

Prodüksiyon Direktörü Arnar Gylfason, VALORANT konsol sürümü ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“VALORANT’ı farklı platformlara getirme düşüncesi üzerinde dururken oyunun yıllardır bilgisayar oyuncularına sunduğu takım çalışmasına ve taktiksel nişancılığa dayalı rekabetçi oynanış deneyiminden taviz vermememiz gerektiğini biliyorduk. VALORANT’ın temel, rekabete dayalı oynanışının bir kontrol cihazında da doğal hissettirmesi gerekiyordu. Bunu gerçekleştiremediğimiz takdirde geri adım atmamız gerekebileceğini biliyorduk. Bu konuda başarılı olduğumuzu umuyoruz ancak son söz elbette oyuncularda.”

VALORANT konsol sürümü için kapalı beta 14 Haziran’da başlayacak. Şimdiden kayıt olup yerinizi ayırtabilir veya konsollar için ücretsiz şekilde tam sürüme çıkmasını bekleyebilirsiniz. Şimdiden bütün konsol oyuncularına iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: