Söylenti: Uncharted Drake’s Fortune Remake Geliştiriliyor

Paylaş

2007 yılında çıkan ve serinin ilk oyunu olan Uncharted: Drake’s Fortune için Remake iddiaları alevlendi. Daha önce de ara sıra çıkan söylentiler için kaynaklar güçlendi sayılır, gelin bir göz atalım.

Uncharted: Drake’s Fortune Remake yolda mı?

PlayStation 3 için 2007 yılında piyasaya sürülen Uncharted: Drake’s Fortune, günümüzde oynamanın zor hissettirdiği bir yapım oldu diyebiliriz. Özellikle serinin son yapımlarına göz atacak olursak mekaniksel açıdan bayağı eski kalan oyun için Remake iddiaları ise ortalıkta dönüp duruyor. Normal şartlarda 2015 yılında çıkan Uncharted: The Nathan Drake Collection içerisinde serideki ilk oyunlar yer alıyordu ancak bu oyunlar bir Remake projesi değil de, daha çok günümüz cihazlarına adapte olarak çalışabilen bir sürüm niteliğindeydi.

XboxEra Podcast’ten Nick Baker’a göre oyun tamamen yeniden yapılıyor. Anonim bir kaynaktan aldığı bilgileri gün yüzüne çıkaran Nick Baker, Uncharted: Drake’s Fortune Remake’in yolda olabileceğini belirtiyor. Bu projeyi geliştiren stüdyo henüz belli olmasa bile kaynaklarının sağlam olduğunu da dile getirmeyi ihmal etmiyor. PlayStation tarafından gelecek bu hamle ise oldukça mantıklı görünüyor. Zira son Uncharted oyununun ardından çok zaman geçti ve serinin bilinmezliği oyuncular tarafından merak ediliyor. Bu sebeple Remake’in yolda olduğunu düşünmemiz oldukça doğal duruyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: