Ubisoft BLAST Turnuvası’nın Detaylarını Açıkladı: Kopenhag’da Yapılacak

Paylaş

Basın Bülteni: Bugün Ubisoft ve BLAST, 24 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Danimarka’nın Kopenhag kentinde gerçekleşecek olan yılın ilk BLAST Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege Major‘ının ayrıntılarını açıkladı. Yenilenen formatıyla karşımıza çıkan etkinlik, 5-7 Mayıs tarihleri arasında yani yarışmanın son hafta sonu boyunca seyircileri Danimarka’nın başkentinin kalbindeki Forum Copenhagen’da ağırlayacak. 

BLAST Yolcusu kalmasın: Türk takımları için son fırsat olan elemeler yaklaşıyor!

2023 sezonunun 1. aşaması devam ederken, takımlar şimdiden BLAST R6 Copenhagen Major‘a katılmaya hak kazanmak için dokuz oyun bölgesinin tamamında rekabet etmeye başladı. En iyi 24 takım; şampiyonluk için yarışacakları Danimarka’ya seyahat etme haklarını, 750.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundan paylarını ve Brezilya’daki Six Invitational 2024’e katılmaya hak kazanmak için puan kazanacaklar. 

Ubisoft'un BLAST turnuvasının Kopenhag Major yol haritası.
Blast R6 Major Kopenhag yol haritası

Tarih ve konum

  • 1. Aşama: 24-27 Nisan, halka açık değil.
  • 2. Aşama: 29 Nisan – 3 Mayıs, halka açık değil.
  • 3. Aşama: 5-7 Mayıs, Forum Copenhagen’da seyirciye açık. 

Danimarka’nın Rainbow Six Siege e-sporlarıyla güçlü bir ilişkisi var. Yerel topluluğun arasında, 2 kez Dünya Şampiyonu olan Niclas ‘Pengu’ Mouritzen ve en son Six Invitational kazananı ve turnuvanın MVP’si Benjamin ‘Benjamaster’ Dereli gibi değerli üyeler bulunuyor.

BLAST R6 Major, uluslararası takvim yılının en büyük e-spor etkinliklerinden biri ve Kopenhag’ın ilk büyük ölçekli Siege etkinliği olacak. 2023’ün ikinci BLAST R6 Major’ı Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek.

Türk takımlarının katılabileceği son eleme için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden bütün takımlarımıza başarılar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: