Twitch 400 Çalışanını İşten Çıkarıyor: “Makroekonomik” Şeyler Oluyormuş!

Paylaş

Popüler yayın platformu Twitch, ana şirketi Amazon’un da yaptığı gibi çalışanlarını işten çıkarıyor. Şu ana kadar 400’den fazla insanın işini kaybedeceği duyuruldu. Bunun suçlusunun mevcut ekonomik durumlar olduğunu söylüyorlar.

Twitch de Amazon gibi işten çıkarmalara başladı: 400’den fazla insan işsiz kalacak

Amazon da Ocak ayında 18.000 kişiyi işten çıkarmıştı ve bugün erken saatlerde 9.000 kadar kişiyi daha işten çıkaracağını duyurdu. Twitch CEO’su Dan Clancy de yayın şirketindeki 400 çalışanın bu karardan etkileneceğini doğruladı.

Polygon tarafından bildirildiği üzere Twitch, bugünkü duyurudan önce işten çıkarmalardan etkilenenleri bilgilendirmedi. Bunun yerine tüm personele mail göndererek işten çıkarılacak herkesin en geç önümüzdeki hafta başlarında bilgilendirileceğini söyledi.

Twitch 400 Çalışanını İşten Çıkardı:
Twitch

Twitch CEO’su yaptığı basın açıklamasında bu işten çıkarmaların suçlusunun “mevcut makroekonomik ortam ile beklentilerimize ayak uyduramayan kullanıcı ve gelir artışı” olduğunu söyledi. Oyun endüstrisinin çeşitli alanlarında işten çıkarmalar yaşanmaya devam ediyor ve Amazon ve Twitch’ten gelen son haberler de bunun bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor.

Öte yandan Deep Silver Dambuster Studios gibi stüdyolar da sosyal medya üzerinde bu işten çıkarmalardan etkilenen geliştiricilerin kendi bünyelerinde çalışabileceği duyurularını paylaşıyor. Dambuster “Endüstrideki işten çıkarmaları duymak bizi daima üzüyor. Eğer bunlardan etkilenen biriyseniz, mevcutta bir dizi rolümüz bulunuyor” diyerek iş ilanını paylaştı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: