Cyberpunk Ve The Witcher IP’leri Mobil Geliştiricilere Lisanslanabilir

The Witcher ve Cyberpunk gibi oyunlarla adını sıkça duyduğumuz Polonyalı geliştirici CD Projekt RED, oyunların IP haklarını mobil yapımlarda kullanılabilecek şekilde lisanslamayı düşünüyor.

Cyberpunk ve The Witcher mobil tarafa mı geliyor?

The Witcher serisinin ne kadar köklü olduğunu artık biliyoruz. Aynı zamanda Cyberpunk IP’si de yavaş yavaş çeşitlenmeye devam ediyor. Bu süreçte ise yayıncı ve geliştirici CD Projekt RED‘in 2023 mali yılı kazanç konferansı sırasında yöneltilen bir soruya verdiği cevap, oyunların mobil tarafta güçlenebileceğini gösteriyor. Dinleyicilerden birisi; “Büyük IP’lerinizden herhangi birisini mobil oyunlar yapmak için başka bir stüdyoya lisanslamayı düşündünüz mü?” sorusunu stüdyonun ortak CEO’su Michał Nowakowski‘ye yöneltti.

Stüdyonun ortak CEO’su Michał Nowakowski’nin yönelttiği cevap ise şu şekilde oldu; “Cevap oldukça basit. Evet, böyle bir hamleyi düşünüyoruz.” dedi. Ayrıca mobil tarafta halihazırda geliştirme yapan bazı stüdyolar ile görüşüldüğünü ancak henüz açıklanması gereken bir şeyin olmadığını da belirtiyor.

Cyberpunk Ve The Witcher IP'leri Mobil Geliştiricilere Lisanslanabilir
Cyberpunk Ve The Witcher IP’leri Mobil Geliştiricilere Lisanslanabilir

Cyberpunk serisi daha önce mobil tarafta herhangi bir proje içerisinde yer almadı ancak The Witcher serisinin bazı yan oyunlarını mobil tarafta görme şansına erişmiştik. Örneğin oldukça popüler bir kart oyunu olan Gwent‘i daha önce iOS ve Android cihazlarda oynama şansına erişmiştik. Öte yandan The Witcher: Monster Slayer yapımı ise 2021 yılında kullanıcılara sunulmuş ancak 2023 yılında tamamen kapatılmıştı.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: