The Witcher 3’ün Devamı Olacak Çizgi Roman Duyuruldu: “The Witcher: Corvo Bianco” Geliyor!

CD Projekt RED ortaklığıyla gelen yeni seride Witcher 3'ün hikayesi devam edecek. Sapkowski'nin fantezi evreni, western türüyle buluşuyor.

Paylaş

Geralt için kolay bir hayat, hiçbir zaman kolay değildir mottosu ile yeni Witcher çizgi romanı duyuruldu. “The Witcher: Corvo Bianco” ismiyle yayınlanacak yeni çizgi roman serisi, CD Projekt RED’in harika RPG’si üzerinden kurgulanıyor ve seriye yeni bir bakış getiriyor. Polonyalı stüdyo ortaklığında oluşturulan yeni çizgi roman, aynı zamanda çok önemli isimlerin imzasını da taşıyor. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

The Witcher: Corvo Bianco çizgi romanı bu yıl geliyor!

Yeni çizgi roman serisinin ilk sayısı, 8 Mayıs 2024‘te hayranlarla buluşacak. Dark Horse‘un duyurduğu yeni yapım, 3.99$ fiyatıyla ön siparişe açılmış durumda. CD Projekt RED ortaklığıyla karşımıza çıkacak The Witcher: Corvo Bianco’da çizgi romanlarda adından sıkça söz ettiren çok başarılı isimlerin imzası da yer alıyor.

Daha önce Nick Raider çizgi romanında karşımıza çıkan sanatçı Corrado Mastantuono, yine geçmişteki Witcher çizgi romanlarından ve hikayelerinden tanıdığımız Bartosz Sztybor (The Witcher: Fading Memories, The Witcher: Wild Animals) ve Hassan Otsmane-Elhaou (The Unlikely Story of Felix and Maccaber, All Eight Eyes) yeni çizgi roman serisinin ekibinde yer alıyor. İlk sayı için farklı kapak tasarımları da Tonci Zonjic tarafından yapılmış durumda.

The Witcher: Corvo Bianco
The Witcher: Corvo Bianco

“Kolay bir hayat, Geralt için hiçbir zaman kolay değildir”

Romanın isminde de yer alan Corvo Bianco, The Witcher 3’ün ödüllü genişletme paketi “Blood and Wine” içerisinde yer alan bir lokasyon olarak biliniyor. Serinin hayranlarının bileceği gibi son oyunda Geralt seçimlere bağlı olarak hikâyenin sonunda burada sakin bir hayata yelken açıyordu. Ancak yeni çizgi roman serisinde, geçmişin izleri Geralt ve Yennefer’ın peşini bırakmayacak ve bu zor elde edilen kolay hayat, göründüğü kadar kolay olmayacak.

Bartosz Sztybor, çizgi roman hakkında şunları söyledi:

Geralt’ı tanıyanlar, Corvo Bianco’nun onun için yolun sonu olduğunu bilir. Orası macerasının sonunda, emekli olup canavar öldürme işlerini geride bıraktıktan sonra kendi şarabını üretebileceği tek yerdir.

Pop kültürü ve postmodern tür karışımlarının hayranı olarak, yukarıdaki kurgunun bir western için mükemmel bir öncül olabileceğini hissettim. The Witcher dünyasında bir western -bu daha önce yapılmamış bir şey! Bu yüzden hemen heyecanlandım ve western’in gerçekten ne olduğunu bilen birine katılmayı düşündüm. Corrado Mastantuono bir çizgi roman efsanesi, tüm zamanların en büyük isimlerinden biri, gerçek bir western klasiği olan Tex de dahil olmak üzere Avrupa çizgi romanlarının en önemli eserlerini yaratan kişi. Onunla fanteziyi western ile karıştırmak, hiç bu kadar kolay ve güzel olmamıştı.

Geralt’ın bir grup vahşi büyücü, elf ve cüce ile birlikte Kıta’da dolaşması, Andrzej Sapkowski, Clint Eastwood ve Sergio Leone’ye saygı duruşu niteliğindedir. Yennefer’ın başka bir büyücü ile düello yaptığını ve bu sırada Geralt’ın bir posta arabasına saldırdığını hayal edin! Corvo Bianco onun için bir hayaldi ancak bunun için savaşması gerekiyor!”

Yeni çizgi roman, The Witcher 3’ün hikayesini sürdürecek. Sapkowski’nin fantezi evreniyle Western türünü buluşturacak seri olan The Witcher: Corvo Bianco’nun ilk bölümü 8 Mayıs’ta yayınlanacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: