The Thaumaturge İçin Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

Paylaş

Fool’s Theory’nin geliştiriciliğini üstlendiği, 11 Bit Studios ekibinin ise yayıncısı olduğu izometrik kamera açısına sahip, RYO odaklı The Thaumaturge için sanat tasarımları ve konsept çizimleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda aldığı ertelemenin ardından 22 Şubat 2024‘te piyasaya sürülmesi beklenen yapımın tasarımlarıyla birlikte mutfakta yaşadığı evrimleşme süreci gözler önüne kondu.

Fool’s Theory ekibi Varşova topraklarında geçen The Thaumaturge hakkında açıklamalarda bulundu

Witcher Remake üzerinde de çalıştığını bildiğimiz 60 kişilik Fool’s Theory ekibinin oyunu olan The Thaumaturge için geliştirici ekiple röportaj yapan GameRant sitesi ayrıca oyuna ait çizimleri de takipçilerine sundu. 1900’lü yılların Varşova’sını konu alan oyun, genel hatlarıyla oldukça karanlık bir temaya sahip.

The Thaumaturge
The Thaumaturge

Konsept tasarımlarıyla paralel olarak açıklamalarda bulunan stüdyo üyeleri ise oyunun tarihsel derinliği hakkında “Karakterlere, gelişen hikayeye, istenen oyuncu etkileşimlerine ve diğer her hususa aşina olmalısınız. Projenin bu aşaması hem heyecan verici hem de çileden çıkarıcı… Ortamı kararlaştırdığımızda çok önemli bir an yaşandı. 1905 yazının sonlarının vizyonumuz için mükemmel bir arka plan oluşturduğu açıkça ortaya çıktı.” dedi.

Tarihsel yapısının yere sağlam basan adımlarla geliştirildiğini anlatmaya çalışan stüdyonun ana vatanı olan Polonya’yı temel alması ve gerçek tarihsel kişiliklere yer vermesi sebebiyle Varşova şehrinin geçmiş yüzyıl içerisindeki tasavvurunun sunulacağını aklımızda bulundurabiliriz.

Aynı zamanda ekip sözlerine “Bize yakın gelen, belli koşullar altında doğru olabilecek, bildiklerimizle, öğrendiklerimizle, yaşadıklarımızla örtüşen hikayeler anlatmayı önemsiyoruz. Oyunun aksiyonunu bazılarımızın yaşadığı bir yere yerleştirmek, gerçekliğimizi nasıl algıladığımızı ifade etme biçimimizdir. Video oyunları dünyasında gerçek hayattaki Polonya’nın henüz keşfedilmemiş olduğuna inanıyoruz, bu nedenle kaçınılmaz olarak yok olan ama unutulmayan tarihimize, yerlerimize ve insanlarımıza ışık tutmayı amaçlıyoruz.” şeklinde devam etti.

The Thaumaturge ne anlatacak?
The Thaumaturge

İlk olarak Aralık ayı içerisinde çıkması planlanan yapım 2024’ün Şubat ayına ertelenmişti. Birinci Dünya Savaşının öncesinde ilerleyen The Thaumaturge, 1905 yılının metropolü halini almış Varşova’da geçecek. Esrarengiz ve gizemli olayların yaşandığı bu kozmopolit şehirde Wiktor Szulski ismindeki özel güçlere sahip bir kahramanı kontrol edeceğiz. Yeteneğiyle beraber Salutors adlı iblis benzeri yaratıkları kontrol edebilen ana karakterimizin macerası oldukça yoğun bir anlatım eşliğinde sunulacak.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: