The Super Mario Bros Filmi Gişe Hasılatı İle Göz Kamaştırıyor

Paylaş

14 Nisan 2023 tarihinde vizyona giren The Super Mario Bros filmi gişe hasılatı dolayısıyla göz kamaştırıyor. Elde edilen kazanç dudak uçuklatıcı bir boyutta!

The Super Mario Bros filmi çok sevildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 Nisan, ülkemizde ise 14 Nisan tarihinde sinema izleyicileri ile buluşan The Super Mario Bros filmi çok fazla sevildi. Açıklanan gişe hasılat raporuna göre elde ettiği kazanç ise gerçekten dudak uçuklatıcı bir seviyede. Aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış tüm animasyon filmleri arasında elde ettiği gelire bağlı olarak ilk 10’a girmeyi başardı.

The Super Mario Bros Filmi
The Super Mario Bros Filmi

The Super Mario Bros, vizyona girdiği tarihten itibaren her bölgede farklı bir rekor kırmayı başarmıştı. Filmin ses getiren bu başarısından sonra Mario karakterinin yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto ise oldukça şaşkın olduğunu ve beklentisini aştığını dile getirmişti. Açıklanan hasılat raporuna göre film, şimdiye kadar toplam 1 milyar dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş durumda.

En çok hasılat elde eden animasyon filmleri sıralamasında ilk 10’a giren The Super Mario Bros, vizyonda kaldığı sürece ilerlemeyi devam ettirecektir. Listede Karlar Ülkesi 1 ve 2 yer alırken, Oyuncak Hikayesi 4, Çılgın Hırsız 3, Minyonlar ve Zootropolis gibi animasyon filmleri başı çekiyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: