The Sims 4: For Rent Ek Paketini Deneyimledik: Bakalım Nasıl Olmuş?

Paylaş

Komşularınız ile daha yakın ilişkiler kurmak veya emlakçılığa soyunmak ister miydiniz? O zaman The Sims 4: For Rent ek paketi sizin için çok güzel bir alternatif olacak. Electronic Arts’ın Kasım ayı içerisinde yaptığı tanıtım toplantısında Atarita ekibi olarak yerimizi aldık ve ek paket hakkındaki yenilikleri öğrenme şansına eriştik. Daha sonra ise oyunun nihai olmayan bir sürümünü deneyimleme şansımız oldu ve işte karşınızdayız!

The Sims 4: For Rent ek paketinde amacımız ne?

For Rent ek paketi içerisinde çok daha canlı bir Sims dünyasına adım atacaksınız. Bu ek paket, oyunculara emlakçılık başta olmak üzere komşuluk ilişkilerini güçlendirecek özellikler sunuyor diyebiliriz. Normalde The Sims 4 içerisinde dilediğiniz meslek grubunda hayatınızı şekillendirebiliyorsunuz. İster doktor, ister polis veya isterseniz bir avukat olarak yaşamayı tercih etme lüksünüz var. Ancak emlakçılık ve arsa alım satım işlemleri bu meslek grubu içerisinde daha önce detaylı bir kapsamda yer almıyordu. İşte For Rent, oyunculara bu özelliği sunmak istiyor.

The Sims 4: For Rent
The Sims 4: For Rent

Tomarang bölgesinde kendi arsalarınızı alıp satabiliyor, onlara yeni yerleşim yerleri kurabiliyor veya bu yerleşimleri kiralayabiliyorsunuz. Bölge, Güneydoğu Asya’dan ilham alınarak tasarlanmış durumda ve bu yüzden daha “ışıklı” bir atmosfere sahip diyebiliriz. Arsa üzerine ister daire, isterseniz ise müstakil bir ev kurabiliyorsunuz. Daire dizaynları ve mimarisi tamamen size kalmış durumda. Daha sonra kiraya verebileceğiniz bu daireler içerisinde yer alan Sim’lerinizi en uygun ve barışık şekilde yaşatmanız gerektiğini de unutmamanız gerekiyor.

Topluluklar arası kaynaşmalar bulunuyor

Tomarang içerisinde topluluğun bağ kurmasına olanak sağlayacak çok güzel etkinliklerin yer aldığını da söylemeliyiz. Havuz partileri, yemekli etkinlikler ve birçok farklı içeriğin hem sizi hem de dünyanızdaki Sim’leri beklediğini söylememiz gerekiyor.

Açıkçası For Rent ek paketini deneyimlerken çok büyük keyif aldığımızı söylememiz gerekiyor. Mülk sahibi olarak arsalarımıza binalar dikmek ve oralara kiracılar yerleştirmek, daha sonra onlarla farklı etkileşimler içerisinde bulunarak bir topluluk kurmak oldukça hoş diyebiliriz. Şayet bazen kiracıların birbirileri arkasından dedikodu yaptığını duyabiliyorsunuz. Bu tür minimal ancak oyuna büyük katkı eden içerikler bizlerin çok hoşuna gitti diyebiliriz.

The Sims 4: For Rent ek paketi hakkında daha fazla bilgi almak için oyunun resmi internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: