The Murder of Sonic the Hedgehog Aşırı Sevildi: Şimdiye Kadar 1 Milyondan Fazla İndirilmiş

Paylaş

SEGA tarafından 1 Nisan şakası olarak yayınlanan The Murder of Sonic the Hedgehog görsel romanı oyuncuların fazlasıyla dikkatini çekmiş durumda. Sonic’in katilini aradığımız oynaması ücretsiz görsel roman Steam’de beklenmedik şekilde ikonik sayılara ulaşmış.

The Murder of Sonic the Hedgehog 5 günde 1 milyondan fazla kez indirilmiş

Oyunun yapımcısı ve sosyal medya yöneticisi Katie Chrzanowski oyunun güçlü bir başlangıç yaptığını ve ilk haftasında inanılmaz rakamlara ulaştığını vurguladı. Chrzanowski “Bir milyondan fazlanız The Murder of Sonic The Hedgehog’u yakaladınız ve oyun şu anda Steam’in en yüksek oy alan oyunları arasında 61. sırada. Kesinlikle gerçek dışı bir durummuş gibi geliyor. Hepinize çok teşekkürler” dedi.

SEGA tarafından 1 Nisan şakası olarak yayınlanan The Murder of Sonic the Hedgehog görsel romanı oyuncuların fazlasıyla dikkatini çekmiş durumda. Sonic'in katilini aradığımız oynaması ücretsiz görsel roman Steam'de beklenmedik şekilde ikonik sayılara ulaşmış.
The Murder of Sonic the Hedgehog Aşırı Sevildi: Şimdiye Kadar 1 Milyondan Fazla İndirilmiş

Oyun beklenmedik şekilde ilgi gördü ve SteamDB’ye göre anlık oyuncu sayısı son 6 gün içinde 15,543’e kadar ulaşmış. Bu yazının yazıldığı sırada oyuncu sayısı 778 ve son 24 saat içerisindeki rekoru da 1,923 olarak karşımıza çıkıyor. Görsel roman türünün sınırları ve bu türde oyunların performansları göz önüne alındığında, The Murder of Sonic the Hedgehog gerçekten 1 Nisan şakası gibi muhteşem rakamlara ulaşmayı başarmış.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Sonic’in arkasındaki en önemli isimlerden birisi olan Yuji Naka da hapse girmişti. Ayrıntılar için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz fakat kendisinin Sonic’in katili olmadığı kaynaklarımız tarafından belirtiliyor.

Görgü tanıklarına göre Sonic the Hedgehog’un katilinin Mario olduğu söyleniyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: