The Last of Us Part I Yama Notları: v1.0.1.7 Yamasında Neler Var?

Paylaş

The Last of Us Part I oldukça çalkantılı bir çıkış yaparak hepimizi üzdü. Oyunun optimizasyon sorunları saç baş yoldurtan cinsten. Haliyle serinin hayranları veya konsol sahibi olmayıp ilk defa deneyimleyecekler için yeni güncelleme bekleyişleri başladı.

The Last of Us Part I Yama Notları

The Last of Us Part I için üçüncü küçük güncelleme nihayet geldi. Daha önce 2 ufak güncelleme ile birlikte oyunun çeşitli sorunlarını gidermeye çalışan yapımcılar, üçüncü olan v1.0.1.7 güncellemesiyle birlikte oyunun optimizasyonunu biraz daha kontrol altına almaya çalışıyorlar. Bu güncellemede genel olarak RTX 3000 serisi ekran kartlarına sahip olanlar için bazı iyileştirmeler bulunsa bile, oyun optimizasyonu ve çeşitli hataların giderilmesi için de kollar sıvanmış durumda.

Bir sonraki güncelleme ise Naughty Dog açıklamasına göre cuma günü gelecek. Dördüncü güncelleme olacak bu yama, şimdiye kadar gelmiş en büyük güncelleme olacak ve oyunun sorunlarını %70’e kadar çözmeyi planlıyor. Ama şimdi biz konumuza dönelim ve The Last of Us Part I yama notları nelermiş bir bakalım;

The Last of Us Part I yama notları

NVIDIA 30 serisi grafik kartlarını kullanan oyunculara bir not: Lütfen GeForce Düzeltme Sürücüsü Sürüm 531.58’e güncellediğinizden emin olun.

  • Doğrudan NVIDIA’dan: “[The Last of Us Part 1] Oyun, GeForce RTX 30 serisi GPU’larda [4031676] oynanırken rastgele çökebilir.
  • Xbox kontrolcülerinin yanlışlıkla okunmamasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Ayarlar altındaki Grafikler menüsündeki “Varsayılana Sıfırla” işlevinin yanlış seçimler yapması sorunu düzeltildi.
  • HUD performans monitörlerinin etkinleştirildiğinde performansı etkileyebileceği bir sorun düzeltildi.
  • Tam Ekran ve Pencereli modlar arasında geçiş yapmak için [ALT+ENTER] kullanıldığında bir kilitlenme sorunu düzeltildi.
  • Oyunun sonundan jeneriğe geçiş esnasında yaşanan çökmenin oluşabileceği bir sorun düzeltildi.
  • Oyun başlatılırken çökmeye neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Geliştiricilere daha fazla bilgi sağlamak için kilitlenme raporu günlükleri eklendi.

Bu yama, cuma günü gelecek büyük güncellemeye bir ön hazırlık olarak gösterilebilir. Ayrıca geliştirici Naughty Dog ve oyunun port kısmından sorumlu olan Iron Galaxy’den şöyle bir açıklama yapıldı; “Naughty Dog olarak biz ve Iron Galaxy’deki ortaklarımız, gelecekteki iyileştirmeleri ve yamaları desteklemek için oyuncu raporlarını yakından izliyoruz. Aktif olarak optimizeler yapıyoruz, oyun kararlılığı üzerinde çalışıyoruz ve düzenli olarak yayınlanan gelecekteki güncellemelere dahil edilecek ek düzeltmeler uyguluyoruz.”

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: