Ana Sayfa Oyun Haberleri The Last Of Us Part I PC’ye Olaylı Çıktı: Oyuncular İsyanda!

The Last Of Us Part I PC’ye Olaylı Çıktı: Oyuncular İsyanda!

The Last Of Us Part I PC’ye Olaylı Çıktı: Oyuncular İsyanda!
The Last Of Us Part I

Aylardır beklenen The Last of Us Part I nihayet çıkış yaptı fakat arkasında bir sürü sorunla beraber geldi. Oyunun PC optimizasyonundan memnun olmayan oyuncular geliştirici Naughty Dog’u topa tuttu!

The Last of Us Part I’den kötü başlangıç

The Last of Us Part I aylardır çıkması beklenen bir yapım. Oyunun PlayStation 5 başarısını ve PC oyuncularının bu deneyimi ilk kez yaşayacağını göz önüne alırsak harika bir çıkış yapması ve satış başarısı yakalaması bekleniyordu. Satış anlamında belki istenilen rakamlar yakalanmış olabilir ancak başarılı bir çıkış yaptığı söylenemez.

Oyunun en büyük sorunu optimizasyon. PlayStation ile büyük işler başarmış Naughty Dog firmasının bu denli sorunlu bir port çıkartması beklenmiyordu. PC tarafına daha önce Uncharted 4: A Thief’s End‘i getiren firma başarılı bir çizgi yakalamıştı ve oyunda herhangi bir sorun yoktu. Fakat The Last Of Us Part I beklentilerin altında kalarak şirkete olan güveni zedelemiş durumda.

The Last Of Us Part I

Oyun dosyalarının içini kurcalayan bazı Steam kullanıcıları ise halihazırda yayımlanan port dosyalarının sorunlu dosyalar olduğunu tespit etti. Bazı dosyalar güncel ekran kartı sürücüleri ile uyumsuz olarak çalışıyor. Haliyle akıllara bir soru geldi; Yahu bu oyunu çıkartmadan önce kimse denemedi mi?

Üstüne üstlük erteleme ile çıkan bir yapımdan bahsediyoruz. Mart ayı başında çıkması planlanan oyun, bazı teknik aksaklıklar ve daha çok test edilme aşaması gerekmesinden dolayı 25 gün ertelenerek mart sonuna itilmişti. Peki bu süreçte karşımıza çıkan bu optimizasyon sorunları neden giderilmedi? Naughty Dog geçtiğimiz dakikalarda konuyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı;

Firmanın açıklaması

Naughty Dog, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer veriyor; “The Last of Us Part I PC oyuncuları endişeleriniz duyduk ve ekibimiz, bildirdiğiniz birçok sorunu araştırmaya devam ediyor. Size güncel bilgiler vermeye devam edeceğiz ancak geliştirici ekibimiz güncellemelere öncelik veriyor ve önümüzdeki yamalarda bu sorunları ele alacak.”

Bu açıklamadan sonra doğal olarak oyuncular ilk yamanın ne zaman yayımlanacağını merak etmeye başladı. Henüz elimizde bir tarih yok ancak gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz