The Last of Us Part I PC Özellikleri Açıklandı

Paylaş

Naughty Dog yayınladığı yeni bir video ile The Last of Us Part I PC özelliklerini açıkladı. Daha önce PlayStation 5 için çıkan oyunun konsoldan farklı olarak PC oyuncularına neler vadettiği de bu sayede gösterilmiş oldu. Farklı bir zorluk modu, çeşitli farklı modlar ve sınırsız kare hızıyla Ellie ve Joel’un hikayesi yakında bilgisayarlarda da karşımıza çıkacak.

The Last of Us Part I PC Özellikleri: Sınırsız Kare Hızı, Speedrun, Permadeath Modu ve dahası

The Last of Us Part I PC özellikleri arasında platformun bir ayrıcalığı olan sınırsız kare hızı da bulunuyor. Buna ek olarak AMD FSR 2 desteği sayesinde dinamik çözünürlükle hedef kare hızınız neyse onda oynamanız da mümkün olacak. Aynı zamanda Speedrun ve Permadeath modları da yine oyunda yerini alacak. PC oyunculuğunun geleneklerinden biri olan Speedrun modu sayesinde bakalım oyuncular tüm oyunu kaç dakikada bitirebilecekler?

Permadeath modu TLOU Part II’de de karşımıza çıkmış ve oyuncuların büyük beğenisini toplamıştı. Zorlanmayı seven oyuncular için ölümün son demek olduğu bu modda yeteneklerinizin tamamını kullanmanız gerekecek.

Teknolojik olarak ise oyunu sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız 4K çözünürlükte de oynayabileceksiniz. PlayStation sürümünde olan bütün ana içerik PC sürümünde de olacak ve Nvidia DLSS özelliği de kullanılabilecek.

The Last of Us Part I PC özellikleri açıklandı.
Speedrun modu da TLOU Part I PC sürümünde yer alacak.

Aynı zamanda oyun ultra-wide desteğine de sahip olacak, bu sayede geniş monitörü olan ya da birkaç monitörden oluşan bir setupa sahip oyuncular da oyunu tam anlamıyla deneyimleyebilecekler. Aynı zamanda oyun PC’de de DualSense özelliklerini kullanmanıza olanak sağlayacak.

The Last of Us Part I PC özellikleri bu şekildeydi. İlk kez 2 Eylül 2022 tarihinde PlayStation 5 için piyasaya sürülen yapım, 28 Mart 2023 tarihinde de PC oyuncuları için Steam ve Epic Games Store platformlarında yayınlanacak. Joel ve Ellie’nin hikayesini deneyimlemek sizce nasıl olacak?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: