Street Fighter 6 Tam 10 Milyon Satacakmış: Capcom Böyle Söylüyor

Paylaş

Dövüş oyunlarının en bilindiklerinden birisi olan Street Fighter’ın yeni oyunu, Haziran ayında karşımızda olacak. Capcom’un belirttiği rakamlara göre Street Fighter 6‘nın tam tamına 10 milyon adet satması bekleniyormuş.

Street Fighter 6 rekor kırabilir mi?

Capcom’un ünlü dövüş oyunu serisi Street Fighter yeni oyunuyla karşımıza çıkacak. 1 Haziran 2023‘te piyasaya sürülecek olan Street Fighter 6 için beklenen satış rakamları ise adeta dudak uçuklatıyor. Capcom’un başkanı Haruhito Tsujimoto, verdiği bir röportaj esnasında oyunun en az 10 milyon satış yapacağını düşündüklerini söyleyerek, Street Fighter V’in rekorunun kırılmasını beklediğini ekliyor.

Street Fighter V için açıklanan en son satış rakamı 6.6 milyondu. Bu rakamlar 2022 Ağustos ayında paylaşıldı ancak sonrasını tahmin etmemiz gerekirse toplamda en az 7.1 milyonluk bir başarıya ulaştığını düşünebiliriz. başkan Haruhito Tsujimoto, Street Fighter 6’nın daha büyük bir satış başarısı yakalayacağına inanıyor. Verdiği röportajda şu cümlelere değiniyor; “Street Fighter serisi bizim için oldukça önemli ve göz ardı edemeyeceğimiz bir seri. Bu sebeple oyuna olan yatırımımızdan şüphe duymuyoruz. Resident Evil serisinde 10 milyona yakın satış başarısı yakalayan oyunlarımız oldu. 20 milyona yakın ise Monster Hunter serisinden geldi. Aynı satış reklamlarını ve deneyimlerini uygulayarak en popüler serilerimizden birisi olan Street Fighter serisi için de aynı durumu hedefleyebiliriz. Street Fighter 6, 10 milyon satış başarısı yakalayabilir.”

Street Fighter 6
Street Fighter 6

Street Fighter 6 sistem gereksinimleri

PlayStation 4 ve 5, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacak olan Street Fighter 6 için haliyle sistem gereksinimleri de merak ediliyor. PC oyuncularını ilgilendiren sistem özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz;

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit gerekli)
İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GTX1060 (VRAM 6GB) / Radeon RX 580 (VRAM 4GB)
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: – Grafik yoğunluklu sahnelerde saniye başına kare hızında düşüklükler görülebilir. – Oyun halen daha geliştirme aşamasında olduğu için sistem gereksinimlerinde değişkenlik olabilir.

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit gerekli)
İşlemci: Intel Core i7 8700 / AMD Ryzen 5 3600
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: RTX2070 / Radeon RX 5700XT
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: