Steam’e Geri Dönen Korku Oyunu Tamamen Ücretsiz Oldu!

Paylaş

2019 senesinde çıkış yapan eşli korku oyunu Last Year, Steam mağazalarına geri döndü ve bu sefer oynaması tamamen ücretsiz oldu.

Korku oyunu Last Year tamamen ücretsiz

Undaunted Games tarafından geliştirilen ve 2019’da piyasaya sunulan eşli korku oyunu Last Year, Steam üzerinde oynaması ücretsiz oldu. Daha önceden mağaza sayfasından kaldırılan yapım, platforma tekrar geri dönerek daha güçlü bir atılım yapmayı hedefliyor.

Steam mağazalarından kaldırılma sebebi ise optimizasyon sorunları ve beraberinde getirdiği oyun içi hatalardı. Aynı zamanda muadillerine göre çok farklı bir oyun akışı sunmadığı için oyuncu sayısında sıkıntılar çekiyordu. Ocak 2022 semalarında şirketin iflas eşiğine gelmesiyle birlikte sunucuları kapanan oyunun geliştirici ekibi, Neighborhood Games çatısı altına geçmeye başlamıştı. Dün akşam saatlerinde ise beklenmeyen bir sürpriz ile Steam mağazalarına geri dönen oyun, aynı zamanda tamamen ücretsiz olarak oynanabilecek. Daha önceden 9,00 TL civarı fiyatlara düşen yapımın ücretsiz durumdan çıkıp tekrar bir fiyat sahibi olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Korku Oyunu
Last Year

Last Year sistem gereksinimleri

Hazır ücretsiz bir korku oyunu bulmuşken indirmemek olmaz öyle değil mi? PC kullanıcıları da ücretsiz olarak erişebileceği Last Year için sistem gereksinimlerini merak ediyor. Steam mağaza sayfasında yer alan bilgilere göre oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde;

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit veya daha yenisi
İşlemci: Intel Core i3 4130T (2.9GHz) / AMD FX 6300 (3.5 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 470 (1 GB) / AMD Radeon HD 7770 (1 GB)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit veya daha yenisi
İşlemci: Intel i5 – 6600K (3.5 GHz) / AMD Ryzen 5 1600X (3.6 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3GB) / AMD Radeon 7870 (2GB)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: