Steam Yaz İndirimlerinde Her Bütçeye Uygun Oyun Sepetleri Hazırladık: İşte Önerilerimiz!

Sepet sepet yumurta sakın beni unutma

Paylaş

Bu sefer biraz daha farklı bir konseptle karşınıza çıkmak istedik. Bir liste içerisinde karışık oyunlar önermek yerine 3 farklı bütçeyle 3 farklı sepet yaparak sizlere sunmak istedik. İşte karşınızda Steam Yaz İndirimleri dönemindeki en ilginç listelerimizden birisi;

Steam Yaz İndirimleri sizce nasıl geçiyor?

Dolar kuruna geçildikten sonra oyun fiyatlarında yaşanan artış bizleri çok fazla etkiledi ancak geçen hafta başlayan Steam Yaz İndirimleri içerisinde birçok oyunda güzel indirimler yakalama şansına eriştik diyebiliriz. Bu listemizde de sizlerle birlikte 250 TL, 500 TL ve 1.000 TL‘lik sepetler hazırlayacağız. Ayrıca bu indirim dönemini nasıl bulduğunuzu yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın lütfen!

250 TL sepet

Şayet cebinizde 250 TL bulunuyorsa ve bu parayı kullanarak kendinize yeni oyunlar almak istiyorsanız sizlere tam 7 farklı öneriyle geldik. Bu 7 oyunun toplamı güncel kurla birlikte 240 TL civarında bir tutara denk geliyor. Ancak kart ile yapılan alışverişler esnasında bankalardan alınabilen ekstra tutarları da hesaba katarak bu oranı korumaya çalıştık. Dilerseniz sepetimizde hangi oyunlar var birlikte bakalım;

The Testament of Sherlock Holmes

1898 Londra’sında geçen The Testament of Sherlock Holmes, aslında klasik bir Sherlock Holmes oyunu. Ancak serinin en sevilen yapımlarından bir tanesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Bulmacaları ve gizemleri çözerken bir yandan da geniş hikâyeyi açığa çıkarmaya çalışacaksınız.


The Incredible Adventures of Van Helsing

Daha çok Diablo tarzı ama düşük bütçeli bir yapım arıyorsanız The Incredible Adventures of Van Helsing ihtiyaçlarınızı kısmen karşılayacaktır. İzometrik kamera açısıyla ve 100 saati aşan oynanış temeliyle ön plana çıkıyor kendisi.


Sniper: Ghost Warrior 2

Genellikle gizlilik temellerinde ilerlediğiniz ve akıcı da bir senaryoya ev sahipliği yapan Sniper: Ghost Warrior 2, listemizde kendisine yer buluyor. Aslında bütçemiz biraz daha fazla olsaydı sizlere 3,75 USD (yaklaşık 122,21 TL) değerindeki “Complete Trilogy” paketini tavsiye etmek isterdik. Ancak o da akılınızda bulunabilir.

Bir liste içerisinde karışık oyunlar önermek yerine 3 farklı bütçeyle 3 farklı sepet yaparak sizlere sunmak istedik.
Sniper: Ghost Warrior 2

The Orange Box

Muhtemelen almayan kalmamıştır ancak biz yine de listemize eklemek istedik. Bu paket içerisinde Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal ve Team Fortress 2 oyunları yer alıyor. Dilerseniz kendi sepetinize ekleyebilirsiniz.

Bir liste içerisinde karışık oyunlar önermek yerine 3 farklı bütçeyle 3 farklı sepet yaparak sizlere sunmak istedik.
The Orange Box

Warhammer: End Times – Vermintide

Arkadaşlarınız ile birlikte oynamak için ise Warhammer: End Times – Vermintide‘ı tercih edebilirsiniz. Warhammer evreninde geçen ve 4 kişiye kadar çevrimiçi eşli oyun mantığını destekleyen bu yapıma aşık olabilirsiniz.


Lego Brawls

Lego evrenini ve oyunlara yansıttığı mizahı seviyorsanız Lego Brawls sizin için güzel bir alternatif olacaktır. Mini figürler ile kıyasıya bir rekabete girecek, çeşitli platformlarda dövüşecek ve minik görevleri tamamlamaya çalışacaksınız.


Punch Club

Sıfırdan en tepeye bir boksörü yönetirken bir diğer yandan da babanızın geçmişini aradığınız Punch Club, 2016 yılında çıkmış ve oyuncular tarafından sevilen bir yapım haline gelmişti. Bir kez başladıktan sonra devamı istemsiz olarak geliyor diyebiliriz.


500 TL sepet

Şimdi ilk sepetimizi bitirdik. O sepet içerisinde tam 7 farklı oyun satın aldık ancak içlerinden beğenmediğiniz veya daha önce oynadığınız yapımlar olabilir. Şimdi ise sırada 500 TL bütçemizle oluşturabileceğimiz bir sepet bulunuyor. Bu sepetimizin toplam tutarı ise yaklaşık olarak 499 TL oluyor;

Total War: ATTILA

Total War serisini zaten biliyorsunuz, stratejik unsurları ile öne çıkan en önemli oyun serilerinden bir tanesi kendisi. Total War: ATTILA‘da oldukça uygun bir fiyata satın alınabiliyor, bu yüzden kendisini Steam Yaz İndirimleri sepet listemize almak istedik.


Vampire Survivors

Yılın Oyunu ödülünü evine götürmüş ve 2023’ün en popüler oyunlarından Vampire Survivors tabii ki listemizde yer alacaktı. Zaten “Mermi Cehennemi” türüne öncülük eden ve günümüzde birçok oyunun izinden gittiğini de düşünürsek bu indirim döneminde kaçırmak olmazdı.


Beholder

Bir kapıcı olarak başladığınız apartmanda kim ne yapıyor, ne yer ne içer, kiminle konuşur ve ne zaman uyur gibi bilgileri toplayarak totaliter bir rejime haber uçurduğunuz Beholder, oldukça başarılı ve eğlenceli bir yapım.


DEVOUR

Bu sepette de arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz eşli korku oyunu DEVOUR‘u sunmak istedik. 4 kişiye kadar çevrimiçi eşli oyun deneyimini destekleyen ve sizi yer yer korkuturken yer yer terletecek olan bu yapıma bir şans vermelisiniz.


HUMANKIND

Sepetimizde son olarak ise yine bir strateji oyununa yer veriyoruz. Oldukça iyi bir fiyata düşen ve özellikle sıra tabanlı strateji ve şehir kurma mekaniklerini sevenlerin yakından bakmak isteyeceği HUMANKIND, bu sepetin en gözde yapımlarından bir tanesi konumunda.


1.000 TL sepet

Artık iş biraz daha ciddiye biniyor. Şayet cüzdanınızda 1.000 TL bulunuyorsa ve hangi “büyük yapımlardan” almalıyım diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Bu sepetimiz ise yaklaşık olarak 1.009 TL’ye tekabül ediyor.

Fallout 76

Evet belki çok iyi bir başlangıç yapmadı ancak güncellemeler ile birlikte oldukça iyi bir noktaya evrildi. Son dönemlerde Amazon’da çıkan diziyle birlikte de tekrar revaçta diyebiliriz. Fallout 76, bu Steam Yaz İndirimleri döneminde tercih edebileceğiniz oyunlardan bir tanesi.


Battlefield V

2042 ile oyunculara istenilen Battlefield atmosferi sunulamadı ancak Battlefield V gibi bir alternatif hâlâ önümüzde duruyor. Hikâye modunu bitirdikten sonra günümüzde bile tıklım tıklım olan sunucularına bir göz atmak isteyebilirsiniz.


Enshrouded

Enshrouded‘ı belki de daha önce hiç duymadınız ancak bu senenin en gözde yapımlarından bir tanesi. Devasa açık dünyası ve hayatta kalma mekanikleriyle ön plana çıkan bu oyun, aynı zamanda voksel tabanlı inşaat sistemiyle de hayal gücünün sınırlarını zorluyor.


Assassin’s Creed Valhalla

Sepetin son sırasında ise çoğumuzun yakından tanıdığı Assassin’s Creed Valhalla bulunuyor. Hazır Epic Games’te de indirimde değilken bu Steam Yaz İndirimleri döneminde almak için fırsat ayağınıza gelmiş olabilir diye düşünüyoruz.


Evet! Listemizin sonuna geldik. Sizlere 3 farklı sepet sunmak istedik ve içlerinde her yerde görüp duyduğunuz oyunlardan koymamaya özen gösterdik (1-2 yapım haricinde). Umarız bu liste hoşunuza gitmiştir. Aynı zamanda yorumlarda farklı oyun önerileri yaparak yazıyı okuyan dostlarımıza yine farklı öneriler de sunabilirsiniz!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

2 YORUMLAR

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: