KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Steam ID’nizi Bulamıyorsanız Toplanın: İşte Yapmanız Gerekenler!

Paylaş

Steam ID bulma, Steam hesabının benzersiz bir kimliği olan Steam ID’i öğrenme olarak tanımlanabilir. Steam ID, farklı şekillerde biçimlendirilebilir. Fakat yaygın olarak kullanılanı 64 bitlik ID’dir. Bu ise 17 haneli sayıdır. Steam ID, insanların Steam profilinize son derece kısa sürede ulaşmalarına olanak tanır. Peki ama Steam ID’i öğrenmenin yöntemleri neler?

Steam ID Bulma: Nedir ve Ne İşe Yarar?

Steam ID, Steam hesabının sayısal kimliğidir. 17 rakamdan oluşan Steam ID, istediğiniz kişinin Steam hesabına pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Bilindiği üzere Steam, her kullanıcının takma isim kullanmasına olanak tanır.
Bu durum, arkadaşınızın Steam hesabını bulmaya çalıştığınızda çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmanıza neden olur. Çünkü aynı takma isme sahip kişiler olabilir. Steam ID bulma yöntemlerini kullanarak kendi ID’inizi bulduğunuzda ise bu tür sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Her oyuncuya özel olan Steam ID, çeşitli yöntemler kullanılarak kolaylıkla bulunabilir.

Steam ID bulma nasıl yapılır?

Steam ID’mi Nasıl Öğrenebilirim?

Steam ID bulma yöntemleri kullanılarak Steam kimliğinin bulunması mümkün. Genel olarak şu adımları sırasıyla takip ederek Steam ID’inizi öğrenebilirsiniz:

 • İlk olarak Steam’i açarak giriş yapın.
 • Üst menüde yer alan profil adınıza tıklayın. Ardından profil sayfasına giriş yapın.
 • Profil sayfasında, menünün altında bulunan yeşil renkli bağlantıdaki sayılar, Steam ID’dir.

Steam ID’i Değiştirebilir miyim?

 • Steam ID bulma yöntemleri arasında yer alan bağlantı kısmında çeşitli sayılar bulunur. Bu sayılar her ne kadar Steam ID olsa da bazen bu bağlantı görülemeyebilir. Bu tarz durumlarda farklı bir yöntem denemek gerekebilir. Eğer bağlantıyı göremiyorsanız, şu adımları uygulayabilirsiniz:
 • Üstte bulunan menüdeki Steam seçeneğini tıklayın. Ardından “ayarlar”ı seçin.
 • Açılan menünün sol kısmında bulunan “arayüz” sekmesine tıklayın.
 • Burada “mümkün olduğunda Steam adres çubuğunu göster” seçeneğini tıklayın.
 • “Tamam” butonunu seçtikten sonra sekmeden çıkış yapın.

Steam Bağlantısı Özelleştirme Nasıl Yapılır?

Steam profillerine erişmenin yöntemleri son derece fazladır. Bu yöntemler arasında, özelleştirme bağlantıları kullanmak da yer alır. Steam bağlantınızı özelleştirmek istiyorsanız, genel olarak şu adımları kullanabilirsiniz:

 • Üst menüde yer alan profil isminize basın, ardından profilinize gidin.
 • Sayfanın üst kısmındaki “profili düzenle” seçeneğini tıklayın.
 • Açılan sayfada bulunan “özelleştirilmiş bağlantı” seçeneğinde boş kısımdaki bölmeye istediğinizi yazın.
 • Sayfanın en altında bulunan “değişiklikleri kaydet” butonunu seçin.

Steam ID bulma yöntemleri arasında yer alan özelleştirilmiş bağlantı daha önce alınmadıysa artık özelleştirilmiş bağlantı sahibisinizdir. Fakat “belirtilen profil adresi zaten kullanımda” uyarısı gelirse, almak istediğiniz bağlantı halihazırda başka birisi tarafından kullanılıyordur.

İlginizi Çekebilir: Steam hesap oluşturma ve kayıt olma rehberi

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: