KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Detaylı Rehber: Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Paylaş

Steam arkadaş ekleme konusu aslında çok basit bir işlem olsa da yıllardır kullanılan arayüze alışan oyuncular için kafa karıştırıcı olabilir. Biz de sizler için bu çok basit işlemin en kolay şekilde nasıl yapılabileceğine ve bu sırada kullanmamız gereken şeylerin neler olduğuna değindik. Bu rehberimizde Steam arkadaş koduna nasıl bakabileceğinizi, yeni hesaplar için arkadaşlık limitinin nasıl işlediğini ve merak ettiğiniz bütün detayları derliyoruz. Öyleyse gelin başlayalım!

Steam arkadaş ekleme işlemi nasıl yapılıyor?

Steam’de bir kullanıcıyı arkadaş eklemek için birbirinden farklı üç yöntem bulunuyor. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Kullanıcı ismi aratarak arkadaşınızı bulmak
  • Steam arkadaş kodu ile bir kullanıcıyı bulmak
  • Hızlı davet göndererek doğrudan arkadaş eklemek
Steam arkadaş ekleme nasıl yapılır? Arkadaş kodu nerede gözükür?

Üçü de aynı yere çıkıyormuş gibi görünse de aslında kullanım amaçları değişkenlik gösteriyor. Örneğin o an irtibatta olmadığınız bir kişiyi Steam üzerinden arkadaş eklemek isterseniz, en geçerli yol kullanıcı ismini aratarak bulmak olacaktır.

Ancak kişi ile aranızda düzenli bir iletişim varsa ve Steam arkadaş ekleme işlemini yapmak istiyorsanız, kendisini bulmak için ondan arkadaş kodunu isteyebilirsiniz. Arkadaş kodunu girerek yalnızca doğru hesabı bulabilir ve onu ararken farklı insanlara istek göndermiş olma durumundan kaçınabilirsiniz.

Son yöntem olan hızlı davet gönderme işlemi ise birçok açıdan sadece tanıdığınız insanlar ile kullanmanız gereken bir yöntem. Gönderdiğiniz davet bağlantısı tıklandığı anda Steam’de tıklayan kişi ile arkadaş olacaksınız. Bağlantılar tek seferlik olsa da tıklaması gereken kişiden önce başkalarının eline geçmemesi konusunda özen gösterin.

Steam arkadaş koduna nasıl bakılır?

Platformda dostlarınızdan birini arkadaş olarak eklemek istiyorsanız, en sağlıklı yöntemlerden birisi ona arkadaş kodunuzu göndermek olacaktır. Ancak birçok kişi bu özelliği çok sık kullanmadığı için yerini unutuyor veya bulmakta güçlük çekiyor.

Steam arkadaş kodunuzu şu şekilde bulabilirsiniz:

  1. Steam uygulamasını çalıştırın
  2. En üstteki sekmeler arasından “Arkadaşlar” sekmesini bulun ve tıklayın
  3. Açılır menüden “Arkadaş ekle” seçeneğine tıklayın.
Steam arkadaş ekleme
Steam arkadaş ekleme rehberi

Son adımı uyguladıktan sonra açılan sayfada büyük şekilde Steam arkadaş kodunuzun yer aldığını göreceksiniz. Buradan dilerseniz kendi eşsiz numaranızı karşıdaki kişiyle paylaşabilir, dilerseniz de onun numarasını hemen altındaki boşluğa girerek kendisini bulabilirsiniz.

Steam arkadaş ekleme limiti nasıl çalışıyor?

Platform kötü amaçlı insanlar tarafından oluşturulan dolandırıcı hesaplarını önlemek adına “Sınırlandırılmış Hesap” denilen bir yöntem uyguluyor. Dolayısıyla yeni oluşturulan Steam hesaplarının arkadaş ekleme özelliğinin açılması için, hesaptan 5 ABD Doları tutarında alışveriş yapılmış olması gerekiyor.

Bu alışveriş:

  • Steam cüzdanınıza 5 dolar değerinde para yükleyerek
  • Steam mağazasından 5 dolara denk gelecek oyun veya oyunlar satın alarak
  • Hesabınıza en az 5 dolar değerinde Steam Cüzdan Kartı yükleyerek
  • Birine en az 5 dolar değerinde bir hediye göndererek yapılabiliyor.

Ayrıca Steam’de arkadaş listenizin ulaşabileceği maksimum boyut her zaman bellidir. İlk etapta 250 arkadaştan sonrasına izin verilmese de, Steam seviyenizi yükselttikçe Steam arkadaş limitiniz de doğruca yükselecek. Her seviye atladığınızda eklenen sınır daha da artacak. Dolayısıyla Steam seviyeniz ne kadar yüksekse, o kadar fazla arkadaş ekleyebileceksiniz.

Not: Bekleyen arkadaşlık davetleriniz de yine arkadaş limitinize yansıyor. Bunu unutmayın, eğer limite geldiyseniz ve birilerini eklemek istiyorsanız, mevcutta kabul edilmeyen davetlerinizi ya da size gelen arkadaşlık isteklerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: