Star Wars Jedi: Survivor Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Paylaş

Star Wars Jedi: Survivor sistem gereksinimleri nihayet açıklandı. Fallen Order’ın devamı niteliğindeki oyun için istenen özellikler ortalamanın üstünde görünüyor.

Star Wars Jedi: Survivor sistem gereksinimleri

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanacak olan Star Wars Jedi: Survivor sistem gereksinimleri geçtiğimiz saatlerde açıklandı. Cal Kestis karakterinin macerasını devam ettirecek olan oyun için istenen sistem özelliklerinde minimum 8 GB RAM ve 8 GB VRAM isteniyor. Depolama alanı ise paylaşılan görsellere göre 155 GB olarak bildiriliyor.

Star Wars Jedi: Survivor için henüz 2 gün önce eleştirmen yorumları açıklanmıştı. Oyun basınında yer alan ve Jedi Survivor’u deneyimleme şansı bulan bazı yazarlar, oyunun beklenenden daha büyük ve daha dolu olduğunu belirtiyor. VGC, Kotaku ve GameSpot’ta oyunu deneyimleme şansına erişenlerin görüşlerine değindiğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Star Wars Jedi: Survivor Sistem Gereksinimleri

Star Wars Jedi: Survivor sistem gereksinimleri açısından eski bilgisayarları zorlayabilecek bir yapıda olduğunu söylememiz gerek. 4 çekirdeğin altındaki işlemciler için ve 8 GB VRAM barındırmayan ekran kartları için ise oldukça zorlayıcı bir deneyim olacak gibi görünüyor. Umarız The Last of Us Part I tarzında kötü bir optimizasyon başlangıcı ile oyunu deneyimlemeyiz. İşte belirtilen sistem özellikleri;

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: 4 core / 8 threads | Intel Core i7-7700 | Ryzen 5 1400
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 8GB VRAM | GTX 1070 | Radeon RX 580
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: 4 core / 8 threads | Intel Core i5 11600K | Ryzen 5 5600X
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: 8GB VRAM | RTX2070 | RX 6700 XT
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

28 Nisan tarihinde çıkacak oyunun Steam ön sipariş fiyatı 1.199,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer Deluxe sürümü satın almak isterseniz 1.599,99 TL‘yi gözden çıkartmanız gerekecek. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: